Fantastičan derbi na Maksimiru: Hajduk svladao Dinamo i oživio nade za Ligu prvaka

Piše D  /  12.07.2020., 11:07h

Od samog početka smo gledali otvorenu utakmicu i obje momčadi su pokušavale natjerati protivnika na pogrešku visokim presingom. A to je prvo pošlo za rukom Dinamu koji je tako i došao u vodstvo u 13. minuti.

Nakon ubačaja u gostujući šesnaesterac velika greška Juranovića koji je želio vratiti loptu vrataru, ali ona dolazi točno Ivanušecu na pet metara od gola i ofenzivni veznjak to koristi te donosi prednost Dinamu 1:0.

No, Hajduk se nije predavao, a nagrada je stigla par minuta kasnije kada je sudac Bebek uz pomoć VAR-a dosudio penal za Splićane nakon što je Ademi igrao rukom. Mijo Caktaš je preuzeo odgovornost, ali je promašio.

Ni to nije omelo Hajduk da nastavi s dobrom igrom, a u 30. minuti dolaze i do izjednačenja. Eduok se sjajno zagradio u kaznenom prostoru, vratio do mladog Čuića koji sjajnim udarcem pogađa suprotni kut Livakovićevog gola.

Taj pogodak dao je dodatnu snagu Hajduku koji je bio blizu preokret. U finišu prvog poluvremena nova nevolja za Dinamo jer je Gojak zbog udarca laktom zaradio drugi žuti karton i Zagrepčani ostaju s igračem manje.

No, Hajduk u nastavak nije ušao tako dominantno kako se očekivalo, a Dinamo je sve to iskoristio u 61. minuti kada preko Oršića dolazi do novog vodstva. Akciju je započeo Ademi, pa je dodao za Stojanovića, a ovaj je ubacio za natrčalog Oršića. Nesretni Juranović opet griješi, poskliznuo se u ključnom trenutku i krilni napadač Dinama s osam metara zabija za 2:1.

Kako je vrijeme prolazilo sve se više osjećao igrač više kod Hajduka, ali Dinamo se sjajno branio i čekao polukontre. Iz jedne takve umalo nisu povećali prednost, ali je Ademiju udarac sjajno obranio Posavec.

Kapetanu Dinama kao da je bilo suđeno da bude tragičar večeras jer samo par minuta kasnije Hajduk je kaznio njegov promašaj. U 81. minuti Caktaš je sjajno skočio i prebacio na drugu stranu, a Čuić  nema težak posao da glavom pošalje loptu u mrežu za 2:2.. Kakva noć za 19-godišnjeg veznjaka Hajduka.

U 86. minuti Hajduk dolazi do preokreta. Kreković je sjajno ubacio s desne strane, a nesretni Theophile šalje loptu u svoju mrežu za 2:3.

Do kraja utakmice je Hajduk bez većih problema čuvao loptu, a kada je Dinamo počeo s bunarenjem, Splićani su imali prilike i do veće pobjede. No, ostalo je, za njih, itekako dobrih 2:3.

Ovom pobjedom, prvom na Maksimiru od 18. veljače 2018., Hajduk je, možda i kada se najmanje očekivalo, vratio nade da se dokopa te druge pozicije i Lige prvaka.

15. travanj 2024 11:47