Evo što je Dinamu donio bod protiv Shakhtara i koliko su Modri već zaradili od Lige prvaka

Piše D  /  22.10.2019., 09:10h

Šahtar je poveo u 16. minuti golom Konopljanke, ali je Dinamo izjednačio preko Danija Olma u 25. minuti. Hrvatski prvak došao je do potpunog preokreta golom Mislava Oršića iz penala u 60. minuti nakon nevjerojatne pogreške Andreja Pjatova. Ipak, domaćini su došli do boda preko Doda koji je u 75. minuti zabio za konačnih 2:2.

Dinamo je ovim bodom napravio veliki korak prema prezimljavanju u Europi. Hrvatski prvak do kraja natjecanja po skupinama igra kod kuće protiv Šahtara, u gostima kod Atalante i kod kuće protiv Cityja, prenosi Index.hr.

Ne izgubi li Dinamo sljedeće dvije utakmice, a Atalanta večeras izgubi na Etihadu, Bjeličina momčad bi i matematički osigurala najmanje treće mjesto jer ju Atalanta više ni teoretski ne bi mogla stići.

Kad je borba za drugo mjesto u pitanju, Dinamo je opet u jako dobroj situaciji. Eventualnom pobjedom protiv Šahtara u sljedećem kolu doveo bi se u situaciju da bi uoči zadnja dva kola imao tri boda prednosti ispred Ukrajinaca. U tom slučaju dovoljan bi mu bio i bod protiv Atalante u Milanu pod uvjetom da Šahtar ne pobjedi Manchester City u gostima.

Dinamo je nastavio uzimati milijune eura od UEFA-e u sezoni u kojoj je već zaradio najveći iznos u povijesti kluba.

Hrvatski prvak je preko Saburtala, Ferencvarosa i Rosenborga izborio plasman u grupnu fazu Lige prvaka. Taj podvig hrvatskom prvaku donio je najveću zaradu u povijesti, veću i od najvećeg transfera. Tako je Dinamo i prije prvog kola i utakmice s Atalantom (4:0) uspio zaraditi najmanje 25 milijuna eura, dok je rekordni transfer onaj Marka Pjace iz 2017. godine za 23 milijuna eura.

Plasman u skupinu Lige prvaka donosi 15,25 milijuna eura, a UEFA od prošle godine dijeli i više od 500 milijuna eura klubovima koji se plasiraju u Ligu prvaka na osnovu njihova uspjeha u posljednjih deset godina. Dinamo ima sedmi najslabiji koeficijent pa će dobiti 7,7 milijuna eura. Na Maksimir će i milijun-dva od marketinških prava te zarada od ulaznica i marketinga.

Pobjeda protiv Atalante donijela je Dinamu 2,7 milijuna eura (20 milijuna kuna), koliko UEFA daje klubovima koji u grupnoj fazi stignu do tri boda, dok je remijem protiv Šahtara u Harkivu uprihodio 900 tisuća eura.

Eventualni prolazak skupine Dinamu bi donio još 9,5 milijuna eura.

24. travanj 2024 14:36