Everton zabio Unitedu gol za izjednačenje u nadoknadi

Piše D  /  07.02.2021., 07:02h

U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Everton su na Old Traffordu odigrali 3-3 nakon što su gosti izjednačili u petoj minuti nadoknade.

United i Everton pružili su sjajnu predstavu sa šest golova premda ih je moglo biti i više. I to na obje strane.

"Crveni vragovi" su bili bolji u prvom poluvremenu i na odmor su otišli s vodstvom 2-0. Everton je puno odlučnije ušao u nastavak i nakon svega sedam minuta uspio je izjednačili, no United je u 70. minuti stigao do nove prednosti koju je uspio sačuvati do četvrte minute nadoknade. No u petoj minuti produžetka gosti su zabili za 3-3 i veliko slavlje.

Domaćin je poveo u 24. minuti golom Edisona Cavanija na ubačaj Marcusa Rashforda, a na 2-0 je povisio Bruno Fernandes fantastičnim golom u 45. minuti. U četvrtoj minuti nastavka Abdoulaye Doucoure je smanjio, a samo tri minute kasnije James Rodriguez je lijepo zabio za 2-2.

United je do nove prednosti stigao u 70. minuti preko Scotta McTominaya. U minutama koje su uslijedile bilo je prilika na obje strane, no rezultat se nije mijenjao sve do pete minute nadoknade kada je Dominic Calvert-Lewin u gužvi zabio za 3-3.

Dodajmo kako je to bila 100. premierligaška utakmica Olea Gunnara Solskjaera kao menadžera, 18 je odradio na klupi Cardiffa, a 82 s Manchester Unitedom.

U ranije odigranom susretu Aston Villa je pobijedila Arsenal sa 1-0, a pitanje pobjednika razriješio je pogodak postignut u 74. sekundi utakmice. Pogodak odluke zabio je Ollie Watkins nakon što su domaćini iskoristili pogrešku suparnika. Bertrand Traore je "ukrao" loptu i poslao ju u sredinu do Watkinsa koji je pucao po golu, lopta je promijenila smjer i Matthew Ryan je bio nemoćan.

Zanimljivo, Ryan je u svom prvom premierligaškom nastupu na vratima Arsenala primio pogodak nakon svega 74  sekunde igre, postavši tek četvrti vratar u povijesti lige koji je u prvom nastupu primio gol u prve dvije minute.

Ostala trojica "sretnika" su Gavin Ward koji je na vratima Boltona u sezoni 1995/96. primio gol u drugoj minuti, Ian Bennett (Sheff Utd) koji je u sezoni 2006/07. primio pogodak u debiju nakon samo jedne minute, te Daniele Padelli na vratima Liverpoola koji je također, u sezoni 2006/07. primio gol u drugoj minuti.

Villa je ovom pobjedom napredovala na osmo mjesto sa 35 bodova, dok je Arsenal ostao na 10. mjestu sa 31 bodom.

Newcastle United je pobijedio Southampton sa 3-2 nanijevši "Svecima" peti uzastopni ligaški poraz.

Newcastle je vodio 2-0 i 3-1, no gosti su smanjili na 3-2, a premda su od 50. minute imali igrača više, a posljednjih 15 minuta i dva igrača više, nisu uspjeli izjednačiti.

Strijelci za tek drugu pobjedu "Svraka" u posljednjih 11 kola bili su Joseph Willock (16), te Miguel Almiron (26, 45+4), dok su pogotke za Southampton zabili Takumi Minamino (30) i Jmaes Ward-Prowse (48).

Newcastle je od 50. minute igrao bez isključenog Jeffa Hendricka, a u 75. minuti je teren zbog ozljede napustio i Fabian Schar, a Steve Bruce više nije imao pravo na izmjene.

Burnley i Brighton su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 36. minuti golom Lewisa Dunka, a izjednačio je Johan Gudmundsson u 53. minuti.

U susretu između Fulhama i West Hama nije bilo golova.

U vodstvu je Manchester City sa 47 bodova, United ima 45, treći je Leicester City sa 42 boda, dok Liverpool na četvrtom mjestu ima 40 bodova, prenosi Hina.

19. travanj 2024 09:47