Eurogol Gorgona za remi dominantne Rijeke, Hajduk bez pogodaka na Poljudu

Piše D  /  09.08.2018., 11:08h

Nogometaši Hajduka i Rijeke odigrali su svoje prve utakmice 3. pretkola Europske lige. Rijeka je na gostovanju kod norveškog Sarpsborga odigrala neriješeno 1:1, dok je Hajduk također remizirao na Poljudu protiv FCSB-a (Steaua) s 0:0.

Tijekom cijelog susreta Rijeka je dominirala, imala posjed lopte i stvarala kolosalne prilike, ali čudesni vratar domaćina Vasyutin branio je nemoguće. Ascotyju, Pavičiću i Heberu, ruski vratar je skinuo zicere u prvom poluvremenu.

U nastavku Vasyutin brani i veliku priliku Gorgonu, a u 72. minuti svi ti silni promašaji dolaze na naplatu. Sapsborg je preko Zachariassena poveo s 1:0.

Domaći vratar još je jednom obranio zicer Pavičiću, ali za projektil Alexandera Gorgona nije imao više nikakav trik u rukavicama. Eurogol za kaonačnih 1:1.

Šteta što Riječani nisu izborili pobjedu, ali i ovaj rezultat je itekako dobar za uzvrat na Rujevici, a tamo momčad Matjaža Keka mora propisno izbušiti Norvežane. Valjda ni svemogući Vasyutin ne može u dvije utakmice spašavati svoju momčad potopa.

---

Hajduk je također odigrao neriješeno, ali 0:0 protiv FCSB-a na razrovanom poljudskom travnjaku. Iako su Rumunji slovili za favorita, to se nije pokazalo u Splitu jer su ‘Bili‘ bili ti koji su dominirali u ovom susretu.

Možda ovako požrtvovana i dobra igra Hajdukovih igrača je zasluga tribina, odnosno Torcide koja ih je nosila tijekom cijelog susreta. Pjesma svih 90. minuta i fantastična koreografija s Gospinim likom, te transparenti upućeni preminulom Oliveru Dragojeviću svakako su potaknuli i nogometaše da dadnu i posljednji atom snage.

Visok presing Splićana je izluđivao Rumunje, ali Hajduk nije pogađao iz dobrih prilika. Nije bilo sreće, ali imali su je Hajdukovci u sudačkoj nadoknadi kada FCSB promašuje veliku priliku. Ustvari, nema to veze sa srećom, imao je Hajduk na vratima Posavca koji je čudesno obranio i sačuvao tih 0:0. Veoma aktivnih 0:0 pred uzvrat u Bukureštu.

24. travanj 2024 10:36