EURO 2020: Španjolska bolja od Švedske (rezultati)

Piše D  /  11.06.2019., 07:06h

U skupini F Španjolci su se na Santiago Bernabeu ipak jako mučili sa žilavim Šveđanima, u prvom dijelu im je poništen i regularni pogodak, a u 63. minuti dosuđen je penal kojeg je realizirao Sergio Ramos. U 84. minuti Morata je iz novoga penala zabio za 2-0, a dvije minute kasnije Oyazabal povećava na konačnih 3-0.

U ovoj skupini Rumunji su s uvjerljivih 4-0 prošli gostovanje kod Malte, dok je na Farskim otocima Norveška došla do trijumfa 2-0 i golovima Johsena.

U skupini A Kosovo je u sjajnoj utakmici slavilo kod Bugarske s 3-2 golom Rashanija u 93. minuti, dok je Češka slavila protiv Crne Gore s glatkih 3-0.

U skupini B Srbi su tri dana nakon katastrofalnog poraza kod Ukrajine (0-5) u Beogradu se donekle iskupili pobjedom nad Litvom (4-1), uz dva gola Mitrovića. Ukrajina je kod kuće bila bolja od Luksemburga s 1-0, a strijelac je bio Jaremčuk već u 6. minuti.

U skupini D Danska je bila bolja od Gruzije s 5-1 s dva gola Dolberga, dok je Irska slavila protiv Gibraltara s 2-0.

U skupini G Slovenci su stigli do gostujuće pobjede kod Latvije s 5-0, a već nakon prvog dijela bilo je 4-0 za momčad Matjaža Keka. Poljska je kod kuće bila bolja od Izraela s 4-0 pogocima Piateka, Lewandowskog, Kadziora i Grošickog, pa Poljaci predvode skupinu s maksimalnih 12 bodova. U Skopju su Austrijanci preokretom svladali Makedoniju s 4-1 uz dva gola Arnautovića.

Rezultati susreta kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2020. godine:

SKUPINA A:
Češka - Crna Gora  3-0 Jankto 18, Kopitovic 49-11m, Schick 82-11m)
Bugarska - Kossovo 2-3 (Popov 43, Dimitrov 55 /  Rashica 14, Muriqi 64, Rashani 93)

SKUPINA B
Ukrajina - Luksemburg 1-0 (Jaremtsčuk 6)
Srbija - Litva        4-1 (Mitrović 20, 34, Jović 35, Ljajić 92 / Novikovas 71-11m)

SKUPINA D
Irska - Gibraltar  2-0 (Chipolina 19-11m, Brady 93)
Danska - Gruzija   5-1 (Dolberg 14, 63, Eriksen 30-11m, Poulsen 73, Braithwaite 93 / Lobzhandize 25)

SKUPINA F
Španjolska - Švedska 3-0 (Ramos 64-11m, Morata 85-11m, Oyarzabal 87)
Malta - Rumunjska    0-4 (Puscas 7, 29, Chipciu 34, Man 91)

SKUPINA G
Poljska - Izrael        4-0 (Piatek 35, Lewandowski 56-11m, Grosicki 59, Kadzior 84)
S.Makedonija - Austrija 1-4 (Hinteregger 18-ag / Lazaro 39, Arnautovic 62-11m, 82, Laimer 86)
Latvija - Slovenija     0-5 (Crnigoj 24, 27, Iličić 29-11m, 44, Zajc 47)