Erdoganova igračka završila europsku avanturu. Kopenhagen ju je razbio u Danskoj

Piše D  /  05.08.2020., 10:08h

Od samog početka domaća momčad bila je bolja od turskog prvaka, a prvi gol pao je odmah u 4. minuti kada je centaršut Guillermea Varele u mrežu pospremio centarfor Jonas Wind.

Drugi pogodak je također djelo Jonasa Winda koji je mirno realizirao iznuđeni kazneni udarac i udvostručio prednost svoje momčadi u 53. minuti, prenosi Index.

Senzacionalna partija Jonasa Winda

Konačnih 3:0 postavio je Rasmus Falk Jensen u 62. minuti nakon asistencije sveprisutnog Jonasa Winda koji je susret završio kao najbolji na terenu. Robert Mudražija odigrao je 54 minute za Kopenhagen, a Karlo Bartolec ušao je u 84. minuti i igrao do kraja susreta.

Ovim porazom aktualni turski prvak završio je svoj europski izlet i zaradio težak udarac u trenucima kad se zbog osvajanja naslova najavljivao pohod na ozbiljan rezultat i u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Režimski klub

Osim što je poznat po nedavno osvojenom naslovu prvaka, Bašakšehir je poznat i po tome što slovi za režimski klub pod patronatom turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana.

Klub je dobio ime po istanbulskom kvartu, a priča se kako klub uopće nema svoje navijače, već se događaju situacije da klub igra derbi s Galatasarayem na domaćem terenu i da većina ljudi na stadionu navija za Galatasaray.