Engleska srušila Španjolsku i donijela Hrvatskoj neočekivanu priliku

Piše D  /  15.10.2018., 11:10h

U trećem kolu Skupine 4 Lige (A) nacija Engleska je u gostima svladala moćnu Španjolsku Luisa Enriquea s 2:3 i tako totalno zakomplicirala situaciju u ovoj skupini.

Na Betisovom stadionu Benito Villamarín u Sevilli Gordi Albion je sve riješio u prvom poluvremenu razbivši Furiju preko kontri.

U 16. minuti Rashford sjajnom loptom pronalazi Sterlinga koji neumoljivo pogađa za 0:1. Nakon točno pola sata igre na semaforu je stajalo 0:2. Harry Kane je fantastičnom loptom pronašao Rashforda koji, za razliku od one utakmice s Hrvatskom, pogađa u jedan na jedan situaciji za povećanje vodstva.

U 38. minuti Barkley prebacuje obranu domaćina i pronalazi Kanea koji u padu prosljeđuje loptu na drugu stranu gdje Sterling nema težak posao da zatrese praznu mrežu za svoj drugi pogodak i vodstvo od 0:3 s kojim se otišlo na odmor.

Kod sva tri pogotka Engleske treba odati priznanje asistentima na sjajnim loptama.

U nastavku su Španjolci očekivano pritisnuli, ali Englezi su se odlično branili i pokušavali ugroziti protivnike iz kontri. No, u 58. minuti kapitulirao je i Pickford. Asensio je ubacio iz kornera, a Paco Alcacer je najviši u skoku i smanjuje rezultat samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

Veliku glupost napravio je engleski vratar u nastavku i Španjolci su trebali dobiti kazneni udarac, a možda i crveni karton. Poigravao se Pickford i pokušao driblati, ali mu Rodrigo krade loptu, te ga engleski vratar rukama povlači i na kraju uklizava i ispucava loptu u korner. Na čuđenje cijelog stadiona sudac pokazuje na korner iako je mirne duše mogao pokazati na bijelu točku zbog povlačenja, pa čak i kazniti Pickforda opomenom. Još se jednom pokazalo kako onaj peti (šesti) sudac pored gola nema ama baš nikakvu ulogu.

Uspjeli su Španjolci postići i drugi pogodak preko Ramosa, ali on je pao u osmoj minuti sudačke nadoknade i nije bilo vremena da Furija dođe do boda. Završilo je 2:3, a ovim rezultatom su se stvari totalno zakomplicirale u Skupini 4 jer sada sve momčadi imaju priliku dokopati se prvog mjesta koje vodi u polufinale Lige nacija.

Hrvatska je posljednja s jednim bodom, ali bi s obje pobjede u dva preostala susreta (protiv Španjolske kući i Engleske u gostima) došla do sedam bodova i zauzeli bi vodeće mjesto. Iako zvuči teško, Dalićevi momci su ostvarivali i teže uspjehe, samo se konačno mora pojaviti raspoložen napadač.