Engleska razbila Ukrajinu: Harry Kane lovi Ronalda i Schicka

Piše D  /  03.07.2021., 10:07h

Golove za Englesku zabili su Harry Kane (4, 50), Harry Maguire (46) i Jordan Henderson (63).

"Gordi Albion" je poveo već u 4. minuti golom Harryja Kanea na odličnu asistenciju Raheema Sterlinga. Napadač Manchester Cityja je sjajno gurnuo loptu u prostor, a Kane je bio brži od ukrajinske obrane svladavši vratara Buščana.

U nastavku prvog dijela Ukrajina je imala dvije izgledne prilike za izjednačenje, ali nije uspjela svladati Jordana Pickforda.

Korak bliže pobjedi Englezi su načinili već u 46. minuti. Luke Shaw je ubacio iz slobodnog udarca, a Harry Maguire glavom zabio za 2-0. Samo dvije minute kasnije sve je bilo gotovo. Engleska je izvela brzu akciju, opet je Shaw ubacio, a Kane glavom pogodio za 3-0. Golijada se nastavila u 63. minuti. Mason Mount je ubacio iz kornera, a Henderson glavom zabio za 4-0.

Zanimljivo, Engleska je do polufinala stigla bez primljenog gola, s razlikom pogodaka 8-0.

Englezima će to biti treće polufinale u povijesti, a dosadašnja dva su izgubili. Na EP-u 1968. godine Engleska je izgubila od Jugoslavije sa 0-1, a 1996. od Njemačke nakon izvođenja jedanaesteraca.

Ukrajince može utješiti kako je već plasman u četvrtfinale njihov najveći uspjeh na europskim prvenstvima.

Engleska će u polufinalu, 7. srpnja u Londonu igrati protiv Danske koja je u pobijedila Češku sa 2-1.

Golove za Dansku zabili su Thomas Delaney (5) i Kasper Dolberg (42), dok je pogodak za Češku i to već peti na prvenstvu, postigao Patrik Schick (49).

Danci su poveli već u petoj minuti golom veznjaka Borussije Dortmund. Jens Stryger Larsen je ubacio iz kornera, a Delaney glavom zabio za 1-0.

U drugom polufinalu 6. srpnja, također u Londonu igrat će Italija i Španjolska.

Finale je 11. srpnja, također na londonskom stadionu Wembley.