Engleska razbila Panamu, Kane najbolji strijelac Mundijala

Piše D  /  24.06.2018., 04:06h

Engleska je uvjerljivo došla do druge pobjede na SP-u u Rusiji i plasmana u osminu finala. Oni su u drugom kolu skupine G očekivano potopili Panamu sa 6:1 i sada imaju isto bodova, ali i istu gol razliku kao i Belgijanci.

Baš kao i protiv Tunisa, Englezi su rano došli do vodstva. Ovog puta utri minute ranije (u 8‘) kada John Stones zabija za 1:0. No, Panama je još slabija momčad nego Tunis i nisu pružali nikakav otpor Englezima koji su nastavili puniti mrežu. Harry Kane iz jedanaesterca, pa Lingard, zatim još jednom Stones i na kraju ponovno Kane iz penala za velikih 5:0 na poluvremenu.

U 62. minuti Harry Kane postiže hat-trick i tako izbija na vrh liste strijelaca s 5 golova ispred Ronalda i Lukakua koji su ostali na 4.

Nakon velikog vodstva, Englezi su malo popustili, te bez previše umaranja čekali kraj susreta. Iskoristili su to Panamci koji preko Baloya u 78. minuti postižu počasni pogodak. Bio je to prvi povijesni gol Paname na svjetskim prvenstvima.

Na kraju je završilo s 6:1 i bila je to najveća pobjeda na Mundijalu u Rusiji. Iako Englezi slave visoku pobjedu, pravi ispit za njih tek slijedi. Borba s Belgijom za prvo mjesto skupine koja će biti pravi pokazatelj koliko vrijede i Southgateovu momčad, ali i Crveni Vragovi.

26. travanj 2024 04:30