Engleska euforija još traje: Švedska lagan zalogaj za ‘Tri Lava‘

Piše D  /  07.07.2018., 05:07h

Nakon što su jučer Francuska i Belgija izbacile jedine preostale neeuropske zemlje s Mundijala (Urugvaj i Brazil), danas smo dobili i trećeg polufinalista. Engleska je u četvrtfinalu bila bolja od Švedske s 2:0, a strijelci za Gordi Albion bili su Harry Maguire i Dele Alli. Istakao se i vratar Pickford koji je imao tri fantastične intervencije.

Pravu uspavanku smo gledali prvih pola sata u Samari. Bez velikih prilika, u jako skromnom meču čekao se samo prekid da se ugrozi protivnički gol.

I dočekali su ga Englezi u 30. minuti. Ashley Young je ubacio iz kornera, a snažni branič Leicestera Harry Maguire raznosi svog čuvara i zakucava loptu u mrežu.

Nakon primljenog pogotka, morala se Švedska otvoriti i konačno se gledala utakmica dostojna četvrtfinala. Nešto ofenzivniji Šveđani davali su engleskim brzancima više prostora, a umalo je to iskoristio Sterling koji u 45. minuti prelazi i vratara, ali je otišao previše u stranu i propušta priliku povećati prednost.

Početkom nastavka opasno prijete Šveđani preko Berga, ali njegov udarac glavom s pet metara sjajnom paradom brani Pickford.

U 59. minuti Engleska vodi s 2:0 golom Dele Allija. Ali, velike zasluge idu i Lingardu na fantastičnoj asistenciji. Veznjak Man. Utd-a je iz prve prebacio čitavu obranu Švedske, a loptu dočekao Alli i glavom zabija za veliku prednost Engleske.

Četiri minute kasnije mogli su Šveđani tu prednost prepoloviti, ali još jednom se istakao nevjerojatni Pickford. U 66‘ su zaprijetili Englezi još jednom kada na loptu natrčava Maguire, ali je šalje visoko preko gola. Nogom ipak ne igra tako dobro kao glavom.

U 72. minuti još jedna fenomenalna obrana Pickforda koji šut Berga pod gredu odbija u korner.

Do kraja su Englezi rutinski sačuvali prednost i njihov san da se ‘nogomet vraća kući‘ još uvijek živi.

Dobili smo tako i trećeg polufinalista. Francuska i Belgija je jedan par, a drugog ćemo saznati za nekoliko sati u kojem će Englezi igrati protiv Rusije ili Hrvatske.

26. travanj 2024 13:23