Džeko potopio Vlašićev CSKA, Modrić odigrao svih 90 minuta u pobjedi Reala

Piše D  /  23.10.2018., 11:10h

U skupini G favoriti su večeras opravdali svoje uloge i upisali pobjede. Roma je na svom Olimpicu svladala CSKA iz Moskve dok je na Bernabeu Real Madrid pobijedio Viktoriju Plzen.

Vučica iz Rima lagano se obračunala na svom travnjaku s ruskim CSKA-om, a junak večeri bio je bh. napadač Edin Džeko koji je večeras slavio i jubilej od 15 utakmica u Ligi prvaka. Kapetan reprezentacije Bosne i Hercegovine zabio je dva pogotka, a kod trećeg je upisao i asistenciju.

Golova nije bilo do 30. minute, a onda su Pellegrini i El Shaarawy duplim pasom izbacili obranu CSKA te Pellegrini sjajno dodaje do Džeke koji je trebao samo postaviti nogu i poslati loptu u praznu mrežu.

Prije odlaska na odmor El Shaarawy je ovog puta uposlio Džeku, a on rutinski pogađa ispod Pomazuna koji je mijenjao Akinfeeva zbog crvenog kartona.

U 50. minuti Roma je riješila sva pitanja pobjednika, točnije Džeko ih je riješio. Ovog puta je bh. napadač sjajnim skokom asistirao Underu koji zabija za konačnih 3:0.

Nikola Vlašić odigrao je za CSKA cijelu utakmicu.

"Kraljevski klub" je utakmicu protiv Viktorije dočekao uzdrmanih redova i atmosfere nakon što je u zadnjem kolu na Bernabeu izgubio od Levantea s 1-2. Bio je to Realov četvrti poraz u zadnjih pet utakmica, a pritom je europski prvak spojio čak 481 minutu ili osam sati i jednu minutu bez postignutog gola što je novi negativni rekord u 116 godina postojanja kluba. Real nije zabio u utakmicama protiv Seville (0-3), Atletica (0-0), CSKA Moskve (0-1), Alavesa (0-1) i 72 minute protiv Levanta.

Real se mučio i protiv borbenih Čeha, na koncu je slavio s 2-1.

Domaćin je poveo u 11. minuti golom Karima Benzeme, a potom promašio nekoliko lijepih prilika. Na 2-0 je povisio Marcelo u 55. minuti, no gosti su vratili neizvjesnost smanjivši zaostatak u 79. minuti golom Patrika Hrošovskog. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

24. travanj 2024 03:07