Džeko fantastičan u pobjedi Rome, ali show je ukrala tinejdžerska senzacija Italije

Piše D  /  12.02.2019., 11:02h

Baš kao i u onoj zvučnijoj utakmici između Manchester Uniteda i PSG-a, i na Olimpicu nismo vidjeli golove u prvom poluvremenu između Rome i Porta. No, zato ih je bilo u drugom, a Roma je pobijedila s 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Kada igra Džeko, Roma izgleda puno bolja momčad, pogotovo u napadu, dok je obrana još uvijek u lošoj formi. Upravo je reprezentativac BiH, uz mladu tinejdžersku zvijezdu Nicolu Zaniola, bio ključni čovjek susreta.

Mogao je Džeko do pogotka i u prvom poluvremenu, zaslužio je to nakon što je sjajno povaljao po travi obranu Portugalaca, ali vratnica zaustavlja njegov udarac.

No, u drugom poluvremenu Džeko pokazuje kakav je majstor šesnaesterca. Odlično je primio loptu u 70. minuti i u padu ju proslijedio do Zaniola, a 19-godišnji talijanski ofenzivni veznjak hladnokrvno pogađa za 1:0.

Gol pogledajte OVDJE.

Šest minuta kasnije isti akteri donose Romi povećanje vodstva. Džeko je fantastično potegao, odmjereno po zemlji, ali njegov udarac ponovno zaustavlja vratnica. No, Zaniolo je na pravom mjestu i pokazuje kako izrasta u velikog igrača.

Ali, ta obrana Rome je katastrofalna ove sezone. Pokazali su to u 79. minuti kada su primili početnički pogodak kojeg zabija Adrian i donosi Portu itekako aktivan rezultat uoči uzvrata na Dragaou.

25. travanj 2024 08:37