Dvadeset medalja i četiri pehara za JK Neretva na Kupu Hercegovine

Piše D  /  02.09.2018., 09:09h

Na početku turnira i samog otvaranja sve nazočne pozdravio je predsjednik Hercegovca Marko Zrimšek te poželio još puno sretnih obljetnica i puno uspjeha u budućem radu. Tom prigodom uručene su posebne plakete za bivše članove kluba koji su uvelike doprinijeli uspjehu i napretku kluba, a plaketu je dobio i sadašnji trener JK „Neretva“ Majo Ćeško.

Naposlijetku, svim nazočnim obratio se predsjednik sportskog saveza grada Mostara Hasan Šišić, koji je za sva četiri mostarska judo kluba imao jako lijepe riječi, poželio još mnogo uspjeha te proglasio turnir otvorenim.

Za mostarsku Neretvu nastupilo je 20-tak članova koji su pokazali mnogo lijepih borbi i pri tome ostvarili zapažene rezultate. Ukupno je osvojeno 20 medalja i 4 pehara.

• Josip Previšić -73 kg (U18)

Klub je imao još četiri natjecatelja koji se ovog puta nisu popeli na pobjedničko postolje, ali su uspjeli osvojiti peta mjesta, a to su Luka Bošković, David Brkić, Rade Vranješ, Fabio Senkić.

Za najuspješniju djevojčicu turnira do 13 godina proglašena je članica Neretve, Korina Džidić, koja je u svom uzrastu osvojila zlato, a potom i u starijem uzrastu također uzela zlatnu medalju.

Klub je osvojio i pehar za najbolju ekipu djevojčica do 13 godina, te pehar za najbolje dječake do 15 godina. Neretva je bila druga najbolja ekipa dječaka do 13 godina, te druga najbolja ekipa kadeta do 18 godina, sa istim brojem bodova kao prvoplasirana ekipa, ali pehar je otišao u ruke JK Pljevlja i s tom odlukom su se složili i treneri Neretve.

Pored svih ovih sjajnih odličja, mostarska Neretva je i u ukupnom plasmanu imala sjajan rezultat osvojivši još jedan pehar, i to za najbolju i najuspješniju drugoplasiranu ekipu turnira, priopćeno je iz JK Neretva.