Dva različita poluvremena za poraz Dinama, ali odluka pada u Maksimiru

Piše D  /  14.02.2019., 10:02h

Nogometaši Dinama poraženi su prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige. U Plzenu je domaća Viktorija došla do slavlja 2:1 nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Bila je to tvrda utakmica u prvom poluvremenu. Dinamo je imao posjed lopte, više pokušavao, ali dugo nije bilo nekih pravih prilika. Očekivano je češka momčad igrala disciplinirano, bez ikakvog rizika i uzdala se u svoju obranu i kontranapade. No, to im se obilo o glavu u 41. minuti, mada teško bi i jedna obrana izdržala protiv onakve genijalnosti Dinamovih nogometaša.

Napadač Bruno Petković je sjajno primirio loptu, krajičkom oka uočio Danija Olma i dodao mu fantastičnu loptu s kojom je izbacio čitavu obranu i mladog Katalonca ubacio u mat situaciju. Zašto je jedan od najboljih mladih nogometaša i zašto ga traži pola Europe, Olmo je pokazao ovim pogotkom hladnokrvno lobujući vratara za 0:1.

Pogodak Danija Olma pogledajte OVDJE.

Bilo je to sve u lošem prvom poluvremenu u kojem je Dinamo zasluženo vodio jer je više želio taj pogodak. Ništa nismo vidjeli od domaćina, pa se može reći kako je Dinamo u prvom poluvremenu u Češkoj igrao ‘viktoriju‘, a ne protiv Viktorije.

No, malo je trebalo domaćinima da se vrate u drugom dijelu. U 54. minuti Viktorija Plzen dolazi do izjednačenja iz prve svoje ozbiljnije prilike. Beaugudel je ubacio s lijeve strane, a Pernica se nalazi na pravom mjestu i zabija za 1:1. Ni ova prilika domaćina nije ličila na neku opasnost. Mogao je Dinamo nekoliko puta izbaciti loptu, ali na žalost nije.

Pogodak Pernice pogledajte OVDJE.

Pet minuta kasnije Dinamo je zaprijetio preko Oršića koji je s lijeve strane gađao daljnji kut, ali lopta odlazi pored vratnice.

U 76. minuti Viktorija je imala veliku priliku da dođe do preokreta. Beaugudel se oslobodio čuvara nakon kornera, ali s pet metara glavom puca preko gola. Ali, u 83. minuti ponovno nakon kornera nova prilika za Viktoriju i ovog puta su zabili. Ponovno se taj Pernica, nakon što je pobjegao Petkoviću, našao na pravom mjestu i zabio za 2:1.

Drugi pogodak Pernice pogledajte OVDJE.

Bio je to i konačan rezultat prve utakmice šesnaestine finala, a odluka o putniku u osminu finala pada na Maksimiru. Na prepunom, već rasprodanom Maksimiru Dinamu će i minimalna pobjeda od 1:0 biti dovoljna.