Duvnjakov Kiel nakon drame do finala Lige prvaka, tamo ga čeka Cindrićeva Barcelona

Piše D  /  29.12.2020., 07:12h

THW Kiel je izborio finale pobijedivši nakon produžetaka mađarski Veszprem s 36:35, dok je Barcelona porazila PSG s 37:32. Barceloni je to peto finale otkako je EHF uveo završni turnir 2010. godine te 14. ukupno u elitnom rukometnom natjecanju, a u utorak će loviti deseti naslov prvaka Europe. Kielu će to biti osmo finale, a do sada je četiri puta osvojio europsku krunu.

Kiel je daleko bolje ušao u susret i cijelo prvo poluvrijeme njemački sastav je bio u prednosti. U jednom trenutku Domagoj Duvnjak i društvo su imali čak sedam golova prednosti (17:10), a Mađari su do poluvremena smanjili na pet razlike (18:13). Nijemci su u 36. minuti imali +6 (22:16) i tada upali u "crnu rupu" tijekom koje je Veszprem nevjerojatnom serijom 12:2 stigao do vodstva 28:24.

Kiel se uspio pribrati i uzvratiti serijom 5:0 stigavši do nove prednosti (29:28). U posljednje dvije minute ušlo se u egalu, 29:29. Mađari nisu iskoristili svoj napad, a Kiel je imao posljednjih 30 sekundi za pobjedu. No, Rodrigo Corrales je obranio udarac Mihe Zarabeca i susret je otišao u produžetak.

U dodatnih 2x5 minuta gledali smo novu dramu. Veszprem je nakon prvog produžetka imao dva gola prednosti (34:32), no Kiel je na otvaranju druge dionice uspio izjednačiti na 34:34, a zatim i povesti s 35:34 dvije minute prije kraja. Veszprem je izjednačio na 35:35, a presudni gol zabio je Ekberg. Mađari su imali dovoljno vremena za izjednačenje, ali nisu uspjeli.

Kod Kiela najefikasniji su bili Hendrik Pekeler s osam, Niclas Ekberg sa sedam te Sander Sagosen s pet golova, dok je Duvnjak zabio četiri gola iz šest pokušaja.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Vuko Borozan i Gašper Marguč s po sedam golova. Nažalost, Manuel Štrlek nije igrao za mađarski sastav zbog ozljede skočnog zgloba.

18. travanj 2024 21:53