Dupla kruna za Kovača i Bayern: Bavarci u fantastičnoj utakmici na kraju razbili Leipzig

Piše D  /  25.05.2019., 10:05h

Niko Kovač i Bayern Munchen osvojili su duplu krunu njemačkog nogometa. Nakon što su prošli tjedan završili kao prvoplasirani u Bundesligi, večeras su na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladali i Red Bull Leipzig s 3:0 u finalu DFB Pokala.

Nakon što se gotovo cijele sezone nosio s kritikama i najavama za smjenu, Niko Kovač je pokazao kakva je trenerska ‘faca‘. Dupla kruna u prvoj sezoni s Bayern Munchenom, a pri tome nije doveo niti jednog igrača. Još je Bayernu donio zaradu od 74 milijuna eura nakon prijelaznih rokova.

Postao je prvi čovjek njemačkog nogometa koji je Kup osvajao kao igrač i kao trener, a postao je i prvi trener koji je uzeo dva vezana Kupa s dva različita kluba.

Leipzig je bio taj koji je bolji otvorio susret. Redale su se prilike pred golom Bayerna u ranoj fazi, a najbolja je došla u 11. minuti kada Poulsen snažno puca glavom, ali njegov udarac s pet metara Neuer brani uz pomoć grede. Podsjetio je vratar Bavaraca ovom intervencijom zašto je nekada bio svjetski broj 1.

I nakon toga je uslijedila dominacija Leipziga, a najviše problema Kovačevoj momčadi radili su Poulsen i Werner. No, Bayern je sve to preživio i onda u 29. minuti šokirao Red Bull Leipzig...

Alaba je probio po lijevoj strani i ubacio ne baš idealnu loptu za Lewandowskog. No, sjajni poljski golgeter se baca unatrag i savršenim trzajem glavom pogađa u suprotan kut Gulacsijevog gola.

Gol pogledajte OVDJE!

Taj pogodak slomio je Leipzig koji do kraja poluvremena nije sastavio tri točna dodavanja. Bayern je u potpunosti dominirao i nevjerojatno je kako na odmor nisu otišli s većim vodstvom.

U 42. minuti Coman je imao veliku priliku kada je zaobišao Gulacsija, ali s gol crte Konate izbija i spašava svoju momčad. U 45. minuti u velikoj prilici se našao i Hummels nakon ubačaja Mullera, no njegov udarac brani mađarski vratar i u svlačionice se odlazi s 1:0 za Bavarce.

Nevjerojatnu smo utakmicu gledali u drugom poluvremnu, a u njemu se bolje snašao prvak koji je iskoristio svoje šanse.

Prvo je Leipzig u 48. minuti zaprijetio preko Wernera, ali Neuer lako hvata loptu, a nakon toga su uslijedile dvije prilike Bavaraca, ali Gulacsi brani udarce i Alcantari i Lewandowskom.

Onda je red došao ponovno na Leipzig kada se Werner sjajno oslobađa čuvara, ali netko od braniča Bayerna spašava prazan gol. Zatim prvaci Njemačke u dvije dobre prilike prvo je Hummels, koji je povukao kontru, u 62. minuti pucao s 20-ak metara, Gulacsi brani, a Alcantara u istoj minuti ne uspijeva glavom pospremiti odbijenu loptu u prazan gol.

U 68. minuti Lewandowski se našao sam na sedam metara od gola, ali neometan šalje loptu u gol-aut.

Konačno, nakon te prilike, utakmice se malo smirila, ali Bavarci su samo skupljali snagu da zadaju ključni udarac Leipzigu. I on se dogodio u 76. minuti...

Coman je primio jednu odbijenu loptu u šesnaestercu, sjajno se okrenuo i zakucao ju u mrežu za velikih 2:0 Bayerna.

U 85. minuti novi pogodak Bavaraca. Bio je to mat u dva poteza. Tolisso je ukrao loptu na svojoj polovici i odmah je nabio naprijed, a Lewandowski bježi svojim čuvarima i posprema loptu u mrežu za konačnih 3:0 i veliko slavlje kluba iz Munchena.

Dupla kruna za Niku Kovača i njegov Bayern Munchen.