Drugi put u tri dana: Gorica ponovno slavila protiv Hajduka

Piše D  /  02.11.2019., 07:11h

Hajduk sada ima četiri boda manje od vodećeg Dinama (svladao Inter 1:0), a ekipa Damira Burića, koji riskira otkaz, ima i utakmicu više od Modrih.

Domaći su poveli golom Kristijana Lovrić u 12. minuti iz slobodnog udarca s 35 metara, a odgovorio mu je Jairo u 28. minuti za, činilo se, četvrti uzastopni gostujući remi ekipe Damira Burića u prvenstvu. Međutim, u 87. minuti Lovrić je ubacio iz slobodnog udarca s oko 40-ak metara, a usamljeni Joey Suk zabio za pobjedu. Isti igrač je u 85. minuti Kupa srušio Hajduk, a sada se čini da je bio u zaleđu, ali je sudac Tihomir Pejin priznao njegov pogodak.

Junak Suk u 93. minuti dobio je drugi žuti karton nakon starta na Beširoviću, ali se Gorica do kraja uspjela obraniti s igračem manje i ostvariti novu veliku pobjedu nad sastavom s Poljuda.

Hajduk protiv Gorice ima samo jednu pobjedu u sedam međusobnih dvoboja.

Splićani su već u 2. minuti imali ogromnu priliku, ali je udarac Caktaša sa šest-sedam metara ispred gol-linije u korner skrenuo branič Suk. U 12. minuti Gorica je povela, a zabio je Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca iskosa.

Hajduk je poravnao u 28. minuti kada je Brazilac Jairo nakon duplog pasa s Filipom Bradarićem zatresao mrežu i vratio Hajduk u utakmicu.

U 60. minuti Josip Posavec brani udarac gavom Suka, a deset minuta kasnije Caktaš promašuje još jednu veliku priliku. Također, na drugoj strani je Posavec efektnom paradom obranio opasan udarac Lovrića u 80. minuti.

I onda, u 86. minuti ubačaj Lovrića iz slobodnog udarca stigao je do usamljenog Suka, koji je iz sumnjive pozicije glavom u padu sproveo loptu u mrežu i drugi put u tri dana postao junak Gorice i krvnik splitske momčadi. I pored toga što je u finišu isključen, piše Index.

20. travanj 2024 04:14