Drugi poraz Zrinjskog od Sparsa u par dana, Široki ostao usamljen na vrhu

Piše D  /  13.01.2019., 08:01h

Nakon domaćeg poraza u regionalnoj ABA 2 ligi od Sparsa, košrakaši Zrinjskog su i tri dana kasnije u 12. kolu prvenstva BiH pobijeđeni u Sarajevu s 67:63 od iste momčadi.

Nakon početnog vodstva Sparsa, Zrinjski je povezao konce svoje igre, preokrenuo rezultat i držao prednost većim dijelom susreta. Bila je to očekivano tvrda utakmica na mali broj koševa. Košem Ljujića Plemići drugu četvrtinu završavaju s 10 poena razlike (28:38), a sredinom treće dionice Mostarci imaju i najveću prednost od 16 koševa razlike (34:50).

No, nakon toga je prvak BiH stao. Domaćini su do kraja četvrtine smanjili na minus 6 (48:54), a 3 i pol minute do kraja  posljednje četvrtine dolaze i do rezultatskog egala (59:59). Nakon toga viđena je loša košarka od obje ekipe, a taj period su obilježile greške i promašaji na obje strane. No, u svemu tome Sparsi se bolje snalaze i u posljednju minuti ulaze s prednošću 63:59. Šutalo je 25 sekundi do kraja dao kakvu takvu nadu Zrinjskom košem za 65:63, ali na drugoj strani je Zahiragić pogodio oba bacanja i postavio konačnih 67:63.

Sparse su do pobjede predvodili Bajramović s 20 koševa (9 skokova) i Albijanić s double-double učinkom od 16 poena i 13 skokova. Kod Zrinjskog koji je koristio samo 7 igrača najefikasniji su bili Ramljak s 15 i Ljujić s 14 poena.

Ovim porazom Zrinjskog, Široki je ostao usamljen na vodećem mjestu s omjerom 10-2, dok su Mostarci drugi s jednom pobjedom manje (9-3). Sparsi su treći s učinkom 8-4 kakav imaju i Sloboda te Mladost.

26. travanj 2024 23:50