Drugi domaći poraz: Velež i nakon tri kola bez boda

Piše D  /  03.08.2019., 08:08h

Ovakav rasplet nije se mogao naslutiti nakon prvih 45 minuta utakmice. Krenuli su Mostarci žestoko i već u petoj minuti Pavlović je spasio gol Čelika nakon udarca Fajića.

U 17. minuti je 1:0 za domaće, a strijelac vodećeg gola bio je Brandao preciznim udarcem s 11 metara.

Do odlaska na odmor obje ekipe su propustile po jednu dobru priliku. Bobić je sjajno obranio nakon neugodnog udarca Jamaka, dok je Fajić šutirao pored stative iz dobre situacije.

U nastavku je Čelik krenuo znatno ofanzivnije i već na otvaranju Pecelj se našao u sjajnoj šansi, ali je bio neprecizan. Ipak, popravio ga je Huseinbašić tri minute kasnije kad je sjajno pogodio udarcem s 20-ak metara od gola.

Totalni šok za domaće uslijedio je već dvije minute kasnije kad je Vrhovac pogodio nakon velike gužve u šesnaestercu.

Pavlović je potom obranio dobre udarce Berishe i Hasanovića, a najbolju priliku za poravnanje propustio je Brandao u 76. minuti kad je pogodio stativu.

Čelik se ovom pobjedom probio na prvo mjesto Premijer lige BiH sa sedam osvojenih bodova, dok je Velež pao na posljednju poziciju budući da još uvijek nema ni jedan osvojen bod u novoj sezoni.

Zvijezda 09 i Mladost su podijelili bodove u Ugljeviku odigravši 1:1. Domaći su poveli u 32. minuti majstorskim golom Đelmića, a konačan rezultat postavio je Crnički u 64. minuti, piše klix.ba.