Drama se nastavlja: Čilić izgubio od Querreya, Borna Ćorić traži finale za Hrvatsku

Piše D  /  16.09.2018., 02:09h

Drama u polufinalu Davis Cupa u Zadru se nastavlja. Nakon što su jučer Dodig i Pavić propustili priliku da s 3:0 protiv SAD-a odvedu Hrvatsku u finale, danas je isto uradio i najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić koji je u četvrtom susretu poražen od Sama Querreya s 1:3 ( 7:6, 6:7, 3:6, 4:5).

Ovim porazom Čilića ukupni rezultat je 2:2 te će Borna Ćorić u odlučujućem petom meču protiv Francesa Tiafoea traži novo finale za Hrvatsku.

Današnji susret je dobro počeo za Čilića i činilo se kako će Međugorac i sedmi put u karijeri svladati Amerikanca. Marin je u prvom setu prvi došao do breaka za 2:0, ali Querrey odmah uzvraća za 2:1 i do kraja su oba tenisača zadržali svoje servise, te se odlazi u tie-break. Trinaestu igru Čilić lagano rješava u svoju korist dobivši s 7:2 za 1:0 u setovima.

U drugom setu, također Čilić prvi dolazi do breaka za 2:1, ali Querrey uzvraća breakom za 4:4, te i ovaj set odlazi u tie-break. Ovog puta Querrey se bolje snalazi i s 8:6 poravnava na 1:1 u setovima.

U trećem setu Amerikanac pravi dva breaka za sigurnih 6:3 i 1:2 u setovima, da bi u posljednjem, četvrtom setu oduzeo Čiliću servis u posljednjem gemu za 6:4 i konačnih 1:3 u setovima.

Tako su SAD izjednačile rezultat na 2:2, a finalist će se tražiti u odlučujućem petom meču gdje će snage odmjeriti Borna Ćorić i Frances Tiafoe. U finalu već čeka Francuska koja je s 3:0 u polufinalu pobijedila Španjolsku.