Double-double učinak Darija Šarića u nevjerojatnom porazu Phoenixa nakon produžetka

Piše D  /  15.12.2019., 02:12h

Spursi su bolje otvorili susret i nakon prve četvrtine imaju dvoznamenkastu prednost 18:28, ali Sunsi se bude i preokreću stvari u svoju korist. Iako je vodio većim dijelom druge i treće četvrtine, Phoenix se ne uspijeva odvojiti na značajniju prednost.

Koliko je tijesno bilo najbolje pokazuje ulazak u posljednju dionicu rezultatom 80:78. Spursi su bolje otvorili zadnju četvrtinu i došli su do preokreta (80:86). No, povratkom Šarića na parket stvari se mijenjaju i upravo hrvatski košarkaš svojom prvom tricom na utakmici ponovno donosi prednost Sunsima 93:92. Ipak, Spursi se bude nakon tehničke pogreške Ricky Rubija i odlaze na 98:104, a do kraja je ostalo samo dvije minute.

Minutu do kraja, rezultat je bio 104:104, ali Šarić radi osobnu pogrešku na DeRozanu koji dobiva tri slobodna bacanja i sve ih pretvara u poene za 104:107. Ali, da dobijemo potpuno ludu završnicu pobrinuli su se Sunsi koji tricom Oubrea dolaze do izjednačenja 109:109 dvije sekunde do kraja i odlazi se u produžetke.

Zanimljivo, San Antonio Spursima je ovo bila četvrta utakmica zaredom koju su odlučili produžeci.

I izgledalo je kako im je to iskustvo dobro došlo jer su poveli s 109:113, ali je brzo uslijedio preokret 114:113 da bi minutu do kraja momčadi ponovno bile u rezultatskom egalu 116:116. Pola minute do kraja Rubio pogađa tricu za 117:119, a Spursi promašuju svoj napad. No, drami nikada kraja jer je Rubio izgubio loptu osam sekundi do kraja, a DeRozan pogađa nevjerojatan koš iza table uz slobodno bacanje (119:119). To slobodno bacanje promašuje, ali lopta od Bridgesa odlazi u aut i ponovno Spursi imaju loptu 3.8 sekundi do kraja. Sve te poklone na kraju je iskoristio San Antonio i košem Millsa dolazi do pobjede 119:121.

Premda je odigrao sjajan susret, neshvatljivo je zašto Dario Šarić nije igrao u produžetku, no to ide treneru Sunsa na dušu.

Dario Šarić ostvario je double-double učinak od 19 poena i 17 skokova, a imao je i četiri asistencije. Jedino što kod hrvatskog košarkaša nije bilo dobro u ovoj utakmici je šut za tri poena (1/6).

Kod Phoenixa je najbolji bio Rucky Rubio s 25 poena i 13 asistencija, ali zbog dvije izgubljene lopte u ključnim trenucima, može se i smatrati tragičarom ovog susreta.

Kod San Antonio Spursa najbolji je bio junak Patty Mills s 26 poena, dok su Murray, DeRozan i Aldrige ubacili 18.

18. travanj 2024 18:23