Article_Top_970x250

Donosimo Vam kompletan raspored i satnice hrvatskih sportaša na Olimpijadi

olimpijske igre u tokiju

Donosimo Vam kompletan raspored i satnice hrvatskih sportaša na Olimpijadi

srp 21, 2021
dnevnik.ba
dnevnik.ba

Foto: PIXSELL

U petak će u Tokiju biti i službeno otvorene 23. ljetne Olimpijske igre koje traju od petka 23. srpnja do nedjelje 8. kolovoza, a na kojima Hrvatska ima ukupno 59 predstavnika, 39 u muškoj i 20 u ženskoj konkurenciji.

Donosimo kompletan raspored nastupa hrvatskih sportaša po danima.

Hrvatska na Olimpijskim igrama:

Petak, 23. srpnja

VESLANJE

8:30 Damir Martin, kvalifikacije samca

Subota, 24. srpnja

BOKS

Nikolina Ćaćić, šesnaestina finala kategorije do 57 kilograma

GIMNASTIKA

10:00 Tin Srbić, kvalifikacije na preči

VESLANJE

Martin i Valent Sinković, kvalifikacije u dvojcu bez kormilara

STRELJAŠTVO

Snježana Pejčić, zračna puška 10 metara, kvalifikacije i finale

STOLNI TENIS

Andrej Gaćina i Tomislav Pucar, prvo kolo pojedinačno

TAEKWONDO

Kristina Tomić, kategorija do 49 kg, kompletni program

TENIS

Marin Čilić, prvo kolo pojedinačno

Donna Vekić, prvo kolo pojedinačno

Nikola Mektić i Mate Pavić, prvo kolo parova

Marin Čilić i Ivan Dodig, prvo kolo parova

Darija Jurak i Donna Vekić, prvo kolo parova

Nedjelja, 25. srpnja

BOKS

Luka Plantić, šesnaestina finala kategorije do 81 kg

KANU

13:00 Matija Marinić, slalom C-1, kvalifikacije

GIMNASTIKA

Ana Đerek, kvalifikacije na gredi + kvalifikacije na parteru

JEDRENJE

Tonči Stipanović, prvi plov klase Laser

Elena Vorobeva, kvalifikacije klase Laser Radial

STRELJAŠTVO

Petar Gorša i Milan Maričić, zračna puška 10 metara pojedinačno, kvalifikacije i finale

PLIVANJE

Ema Rajić, 100 metara prsno kvalifikacije

VATERPOLO

12:50 Hrvatska – Kazahstan, prvo kolo u skupini

Ponedjeljak, 26. srpnja

KANU

14:00 Matija Marinić, slalom C-1, polufinale i finale

VESLANJE

9:00 Damir Martin, četvrtfinale samca

JEDRENJE

Tonči Stipanović, drugi plov klase Laser

Elena Vorobeva, drugi plov klase Laser Radial

TAEKWONDO

Toni Kanaet, kompletni program u kategoriji do 80 kg

Matea Jelić, kompletni program u kategoriji do 67 kg

TENIS

Drugo kolo parova (Mektić/Pavić i Čilić/Dodig)

Utorak, 27. srpnja

VESLANJE

Martin i Valent Sinković, polufinale dvojca bez kormilara

JEDRENJE

Tonči Stipanović, treći plov klase Laser

Mihovil i Šime Fantela, prvi plov klase 49er

STRELJAŠTVO

Snježana Pejčić i Petar Gorša, tandem, zračna puška 10 metara, kvalifikacije i finale

PLIVANJE

Nikola Miljenić, 100 metara slobodno, kvalifikacije

TAEKWONDO

Ivan Šapina, kompletni program kategorije preko 80 kg

TENIS

Četvrtfinale muških parova

VATERPOLO

12:50 Australija – Hrvatska, drugo kolo u skupini

Srijeda, 28. srpnja

JUDO

Barbara Matić, kvalifikacije i finale kategorije preko 70 kg

JEDRENJE

Mihovil i Šime Fantela, drugi plov klase 49er

STRELJAŠTVO

9:00 Josip Glasnović, kvalifikacije trapa

TENIS

Polufinale muških parova

Četvrtak, 29. srpnja

JUDO

Karla Prodan, kvalifikacije i finale kategorije do 78 kg

VESLANJE

8:30 Damir Martin, polufinale samca

2:00 Martin i Valent Sinković, finale dvojca bez kormilara

JEDRENJE

Tonči Stipanović, četvrti plov klase Laser

Elena Vorobeva, treći plov klase Laser Radial

STRELJAŠTVO

9:00 Josip Glasnović, nastavak kvalifikacija, polufinale i finale trapa

PLIVANJE

Nikola Miljenić, 100 metara leptir, kvalifikacije

VATERPOLO

8:30 Hrvatska – Crna Gora, treće kolo u skupini

Petak, 30. srpnja

JUDO

Ivana Marinić, kvalifikacije i finale kategorije preko 78 kg

VESLANJE

8:45 Damir Martin, A B i C finale samca

JEDRENJE

Tonči Stipanović, peti plov klase Laser

Mihovil i Šime Fantela, treći plov klase 49er

Elena Vorobeva, četvrti plov klase Laser Radial

PLIVANJE

Nikola Miljenić, 50 metara slobodno kvalifikacije

Ema Rajić, 50 metara slobodno kvalifikacije

TENIS

Meč za broncu i finale muških parova

Subota, 31. srpnja

ATLETIKA

9:00 Sandra Perković i Marija Tolj, kvalifikacije u bacanju diska

JEDRENJE

Mihovil i Šime Fantela, četvrti plov klase 49er

VATERPOLO

8:30 Hrvatska – Srbija, četvrto kolo u skupini

Nedjelja, 1. kolovoza

JEDRENJE

Tonči Stipanović, plov za medalje u klasi Laser

Elena Vorobeva, plov za medalje u klasi Laser Radial

STOLNI TENIS

Andrej Gaćina, Frane Tomislav Kojić i Tomislav Pucar, prvo kolo ekipnog natjecanja

Ponedjeljak, 2. kolovoza

ATLETIKA

19:00 Sandra Perković i Marija Tolj, finale u bacanju diska

KANU

Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

GIMNASTIKA

Ana Đerek, finale na parteru

JEDRENJE

Mihovil i Šime Fantela, plov za medalje u klasi 49er

STRELJAŠTVO

Petar Gorša i Milan Maričić, trostav puška 50 metara, kvalifikacije i finale

VATERPOLO

8:30 Hrvatska – Španjolska, peto kolo u skupini

HRVANJE

Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

Utorak, 3. kolovoza

ATLETIKA

9:00 Sara Kolak, kvalifikacije u bacanju koplja

19:00 Filip Mihaljević, kvalifikacije u bacanju kugle

KANU

Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale

GIMNASTIKA

17:00 Tin Srbić, finale na preči

Ana Đerek, finale na gredi

HRVANJE

Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, repesaž i finale

Ivan Huklek, grčko-rimski stil u kategoriji do 87 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

Srijeda, 4. kolovoza

KANU

Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

BICIKLIZAM

Josip Rumac, cestovna utrka

HRVANJE

Ivan Huklek, repesaž i finale grčkog-rimskog stila u kategoriji do 87 kg

VATERPOLO

Četvrtfinale

Četvrtak, 5. kolovoza

ATLETIKA

9:00 Filip Mihaljević, finale u bacanju kugle

9:00 Ana Šimić, kvalifikacije skoka u vis

KANU

Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale

Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, polufinale i finale

Petak, 6. kolovoza

ATLETIKA

12:50 Sara Kolak, finale u bacanju koplja

VATERPOLO

Polufinale

Subota, 7. kolovoza

ATLETIKA

7:00 Bojana Bjeljac i Matea Parlov Koštro, ženski maraton

19:00 Ana Šimić, finale skoka u vis

KARATE

Ivan Kvesić, kompletni program kategorije preko 75 kg

Nedjelja, 8. kolovoza

VATERPOLO

Finale

Dnevnik.ba