Dinamo vodi 2:0! Kakva golčina u režiji Dinamovih umjetnika - Akcija za pamćenje kod gola Oršića

Europa Liga: Dinamo - Viktorija Plzen

velj 21, 2019

Dinamo na dobrom putu za plasman u osminu finala

GNK Dinamo u uzvratnom susretu šesnaestine finala Europske lige protiv Viktorije Plzen nastoji nadoknaditi zaostatak 2:1 iz prve utakmice u Češkoj.

Modri su na dobrom putu jer nakon prvog poluvremena vode s 2:0. Poveli su od 15. minute golom Mislava Oršića. Ali, kakva je to samo akcija bila za vodeći pogodak momčadi Nenada Bjelice.

Gosti su bili u napadu, a obrana Dinama je očistila opasnost i ujedno izbacila Petkovića u kontru. Napadač zagrebačkog kluba je sjajno povukao akciju, pretrčao više od pola terena i došao u šesnaesterac Viktorije. Tu je prvo jednog čuvara poslao na travu i onda fantastično petom dodaje do Olma, koji propušta loptu kroz noge, a Oršić ju zakucava u mrežu za kraj maestralne akcije. Ovo će vjerojatno biti jedan od najljepših pogodaka ove sezone Europske lige.

Golčinu pogledajte OVDJE!

Vjerujem da ne treba ni podsjećati kako su Petković i Olmo bili i glavni akteri onog vodećeg gola u prvoj utakmici. I to je bila sjajna akcija, ali ova večerašnja je bila za klasu veća.

U 34. minuti kaznio je Dinamo Viktoriju iz njezinog oružja - prekida. Hajrović je ubacio iz slobodnog udarca, a Emir Dilaver sam kao duh neometano glavom zabija za 2:0.

Ovaj rezultat od 2:0 odgovara Dinamu i vodi ga u osminu finala.

Article_Bottom_970x250