Dinamo srušio Krasnodar u ledenoj Rusiji: Nakon golova Petkovića pobjedu donio džoker s klupe

europa liga: Krasnodar - Dinamo

velj 18, 2021

Nogometaši Dinama i Krasnodara igraju prvu utakmicu 1/16 finala Europske lige u Rusiji, a Zagrepčani su pobijedili s 3:2.

Modri su sjajno otvorili utakmicu i dominirali u posjedu lopte, a poveli su u 15. minuti preko Brune Petkovića. Sjajno je Ivanušec probio po desnoj strani, riješio se čuvara, ali njegov udarac brani ruski vratar. No, branič Krasnodara loptu izbija do Oršića koji glavom upošljava Petkovića, a visoki napadač nadskače i vratara te šalje loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije mogao je Dinamo povećati prednost. Kontranapad je povukao Oršić te uposlio Ademija, ali iskusni Gorodov brani udarac kapetana Modrih.

Kazna je uslijedila tri minute kasnije (28')  kada Krasnodar dolazi do izjednačenja nakon grešaka zadnje linije Zagrepčana. Prvo je Jakić loše intervenirao, a nakon njega i Gvardiol koji je bukvalno asistirao Marcusu Bergu, a iskusni švedski napadač iz prve zakucava loptu u mrežu za 1:1.

Nakon izjednačujućeg gola nastavio je Krasnodar otvorenije igrati te smo vidjeli nekoliko prilika s obje strane. Najbolju je imao Dinamo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Oršić je odigrao za Petkovića koji je driblingom izbacio dvojicu i dao loptu za Ademija, ali njegov udarac s vrha šesnaesterca obranio je Gorodov.

Drugo poluvrijeme je otvorila sjajna Dinamova kontra kada su Oršić i Majer sami trčali na Smoljnikova, ali ruski defenzivac uspio spriječiti dodavanje Oršića i propala je ogromna prilika za novo vodstvo.

Ali, Dinamo je bio bolji i samo se čekalo kada će ponovno zatresti mrežu domaćina. To se dogodilo u 54. minuti i to nakon kornera. Gorodov koji je bio sjajan u prvom dijelu sada pravi veliku grešku lošim procjenjivanjem leta lopte. Ona ga preskače, a Bruno Petković je sam i zabija za 1:2.

Ono što je brinulo u igri Dinama je to opuštanje nakon zabijenog gola. Ponovno je Krasnodar preuzeo inicijativu i odmah stvorio ogromnu priliku. Wanderson je pucao, njegov udarac obranio je sjajni Livaković, a u nastavku jedan igrač Krasnodara s jednog metra glavom promašuje prazan gol.

U 58. minuti ponovno je Berg zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa.

Deset minuta kasnije Ivanušec je pobjegao i našao se 1 na 1 s braničem Krasnodara, ali propala je i ta prilika.

Na drugoj strani (69. minuta) Krasnodar dolazi do izjednačenja. Berg je ušao u kazneni prostor s desne strane Dinamove obrane i povratnom loptom pronašao Claessona koji je mirno zabio za 2:2.

Neshvatljivo je kako je Dinamo loše igrao kada je bio u vodstvu. Rusi su ih jednostavno nadtrčali i preuzeli posjed te stvarali prilike.

Ali, isto tako, čim bi primili gol, Dinamo se opet oslobodio i krenuo u napad. U 76. minuti Petković je izmješao obranu domaćina, dodao do Ivanušeca, a ovaj odmah proslijeđuje do Atiemwena na desnoj strani. Mamićev džoker s klupe puca u bliži kut i zabija za novo vodstvo Modrih 2:3.

Rusi su nakon trećeg gola u mreži, bacili sve u ofenzivu, ali Dinamo je ovog puta postupio pametnije i nije se povukao. Držali su Krasnodar daleko od svog gola i usporili utakmicu. Ali, Rusima treba odati svo poštovanje jer su i dalje neumorno trčali iako su tek završili s pripremama i ovo im je bila prva natjecateljska utakmica.

Ipak Dinamo je na kraju bez veće muke sačuvao mrežu i ostvario veliku pobjedu u gostima.