Dinamo s pola snage na krilima Mislava Oršića došao do sigurne pobjede u Gruziji

Piše D  /  23.07.2019., 09:07h

Nogometaši Dinama sigurno su slavili u svojoj prvoj europskoj utakmici sezone. Momčad Nenada Bjelice svladala je na gostovanju gruzijski Saburtalo s 0:2 u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka, te tako s finom zalihom dolazi na Maksimir gdje će za tjedan da probati potvrditi prolazak.

No, možda rezultat izgleda kao sigurna i rutinska pobjeda, igra Modrih to nije bila, barem ne u prom poluvremenu u kojem su djelovali pomalo zainteresirano.

Već se na početku vidjelo kako Dinamo uopće nije motivirano ušao u susret. Prepustili su Modri Gruzijcima loptu i čekali svoju priliku iz kontre. No, nisu je dočekali jer su igrači Saburtala bili i agresivniji i trkački dominantniji od prvaka Hrvatske.

Imao je Dinamo neke slabašne pokušaje preko Gojaka i Hajrovića, ali sve je to bilo bez većih problema za domaćeg vratara.

Najbolja prilika je viđena u 40. minuti kada Gavranović fantastičnom solo akcijom s centra lomi nekoliko protivničkih igrača, ali u onom presudnom trenutku jedan od Gruzijaca blokira njegov udarac. Mogao je napadač Dinama i uposliti dvojicu svojih suigrača, ali bio je sebičan i od svega Modri dobivaju samo korner.

Bilo je to i sve u prvom poluvremenu kojeg je Dinamo, slobodno možemo reći, loše odigrao. Možda su na početku malo i pustili Gruzijce da se ispušu, ali kada se očekivao odgovor igrača Nenada Bjelice, on je izostao.

No, u drugom poluvremenu se bude Modri. Vjerojatno je tome kumovala dobra prilika Saburtala kada se njihov napadač Rolović sjajno snašao i pucao, ali Livaković vršcima prstiju ‘čupa‘ loptu iz gola i spašava svoju mrežu. Vidio je tada i Dinamo kako je vrag odnio šalu i da se s ovakvom igrom neće dobro provesti u Tbilisiju.

Modri se konačno bude, preuzimaju posjed i čvrsto stežu obruč oko protivničkog gola. Gruzijci su se neko vrijeme grčevito branili, ali obrana je popustila u 67. minuti.

Hajrović je sjajno s desne strane, nakon što ga je uposlio Šitum, ubacio na drugu vratnicu, a tamo Mislav Oršić nadskače svog čuvara i glavom zabija za 0:1.

Gol pogledajte OVDJE!

No, nekoliko minuta kasnije mogao je Saburtalo do brzog izjednačenja, ali je Lešković blokirao opasan udarac Gruzijaca. Pobjesnio je Bjelica na klupi i dao svojim igračima do znanja da se konačno uozbilje i riješe utakmicu.

A, to se dogodilo u 76. minuti kada je Margvelašvili ružno startao na nogu Oršića u kaznenom prostoru i Dinamo dobiva čist penal. Odgovornost je preuzeo Petković, koji je par minuta ranije ušao umjesto Gavranovića, i mirno zabio za sada već sigurnih 0:2.

Nakon sigurnog vodstva u Tbilisiju je okrenuo snažan pljusak koji je otežao igru, ali to je išlo na ruku Dinamu koji je mirno do kraja sačuvao ovih sigurnih 0:2.

Može se komotno reći kako je Dinamo bez većine važnijih igrača i s pola snage gotovo osigurao prolazak u 3. pretkolo. Nije to bila igra Dinama na kakvu smo navikli, ali pobjeda sigurna pobjeda je na kraju ipak najvažnija.

26. travanj 2024 01:41