Dinamo rješava prvenstvo Engleske: Umorni City šokantno poražen na Etihadu, Liverpool već daleko pobjegao

Engleska Premier liga

lis 06, 2019

Nakon što se jučer Hoffenheim pobrinuo da priredi veliku senzaciju u Njemačkoj pobijedivši Bayern s 1:2 na Allianz Areni, danas nam dolazi, možda još i veća iz Engleske. Wolverhampton je u 8. kolu Premiershipa na Etihadu svladao Manchester City s 0:2.

Građani su očekivano imali od samog starta posjed lopte, ali nisu opasno prijetili. Čak su bolje prilike imali gosti iz kontra napada, ali bili su izblokirani ili su se spetljali u ključnim trenucima.

Na prvu veću priliku Cityja čekalo se do 30. minute kada Gundogan puca malo pored gola iz slobodnog udarca. Nakon toga su domaćini pojačali ritam želeći na odmor otići s prednošću, ali defenzivna postava gostiju lagano ih je odbijala.

I u drugom poluvremenu Građani kruže oko gostujućeg gola, ali ne uspijevaju pronaći put prema njemu. U 68. minuti David Silva je imao dvije velike prilike. Prvo je iz slobodnog udarca zatresao gredu, a kasnije je sa svega nekoliko metara pucao visoko preko gola.

Bio je to frustrirajući period za izabranike Pepa Guardiole koji od 50' do 76. minute dobivaju čak pet žutih kartona.

I onda, u 80. minuti sijevnula je kontra Wolvesa Jimenez se lijepo oslobodio dvojice čuvara i dodao do Traorea koji pogađa za 0:1 i veliki šok na Etihadu.

Krenuo je nakon toga City na sve ili ništa i dobili su ništa. Čak je Wolves takvom igrom i profitirao jer je ponovno Traore u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iskoristio kontru i dodavanje Jimeneza te stavio točku na 'i' očajan dan Manchester Cityja.

Bilo je vidljivo kako su se u ovom susretu aktualni prvaci teže nego inače kretali po terenu. Velika borba s Dinamom u Ligi prvaka uzela je danak te je i City pokazao kako nije imun na zgusnut raspored. Ovim porazom Liverpool je pobjegao Građanima na velikih 8 bodova i Redsi su dobili veliki vjetar u leđa da napokon dođu do titule prvaka Engleske.