Dinamo pregazio Lokomotivu i u dobroj atmosferi odlazi na noge strašnom Manchester Cityju

Piše D  /  27.09.2019., 07:09h

Nakon što su u prošlom kolu 1.HNL senzacionalno poraženi od posljednjeplasiranog Varaždina, trener Dinama Nenad Bjelica je uradio ono što je i obećao pojedinim igračima. "Ako vam se HNL gadi, onda nećete nikako igrati!"

I nisu igrali jer je Dinamo protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj izašao s gotovo najjačim sastavom. Dinamo je slavio visoku, ali i očekivanu pobjedu od 0:4.

Dinamo je poveo iz prve prave prilike. U 11. minuti Petković je dobio loptu i ubacio je pred peterac, a stoperi Lokomotive slabo reagiraju i do lopte dolazi Kadzior koji ju šalje u mrežu.

Osam minuta kasnije ponovno je Kadzior ozbiljno zaprijetio. Ovog puta iz slobodnjaka, ali Grbić fantastičnom intervencijom izbija loptu u korner.

Lijep se nogomet gledao u Kranjčevićevoj jer je i Lokomotiva igrala ofenzivnije i pokušavali su doći do ranog izjednačenja. No, Nenad Bjelica je izveo gotovo najjači sastav i bilo je jasno da će takvom igrom domaćini ostaviti dosta prostora Dinamu u napadu. U 25. minuti atraktivna akcija Ademija i Stojanovića koji ubacuje za Petkovića, ali fenomenalni Grbić mu brani čisti zicer.

Četiri minute kasnije mogla je Lokomotiva do izjednačenja da su iskoristili jednu od rijetkih grešaka Dinama. Sammir je uzeo loptu Leovcu, izbacio Budimira u sjajnu priliku, ali Livaković još jednom pokazuje svoju klasu i brani udarac domaćeg napadača.

Iz prvog poluvremena vrijedi još izdvojiti pokušaj Olma iz slobodnog udarca, ali Grbić paradom lagano hvata loptu.

U drugom dijelu Dinamo je riješio pitanje pobjednika. Dvije greške Lokomotive i Modri su to znali iskoristiti iz polukontri.

Ademi je u 58. minuti ukrao loptu Haliloviću na sredini terena, dodao do Olma, a Španjolac sve sam završava. Povukao je, naciljao i zabio sa 16 metara za 0:2.

Taj pogodak kao da je dotukao domaćine koji gube koncentraciju i već u sljedećoj minuti Olmo krade loptu Jakići i dodaje za Ademija koji u petercu kao na tacni dodaje loptu Oršiću, a ovaj ju samo prosljeđuje u praznu mrežu. Velikih 0:3 i sve je bilo riješeno.

Lokomotiva se u nastavku u potpunosti raspala, a Dinamo je imao priliku do vrha im napuniti mrežu.

U 75. minuti se i Gavranović, koji je zamijenio Petkovića, upisuje u strijelce. Švicarski napadač se sjajno okrenuo u kaznenom prostoru i zabio za 0:4.

U tim trenucima smo gledali potpunu opsadu domaćeg gola i samo zahvaljujući danas čudesnom vrataru Grbiću, Lokomotiva nije primila petardu.

Završilo je 0:4 i Dinamo se ovom pobjedom izjednačio na vrhu s Hajdukom s po 19 bodova.

Dinamo se sada, u dobroj atmosferi, u potpunosti može posvetiti novom ogledu u Ligi prvaka kada je pred njima vjerojatno i najteži protivnik u posljednjih nekoliko godina - strasšni Manchester City s Pepom Guardiolom na Etihadu.

15. travanj 2024 23:13