Dinamo poražen od Villarreala: Dobra igra i fantastična akcija Petkovića i Oršića nisu bile dovoljne

europa liga

tra 15, 2021

Nogometaši Dinama izbačeni su u četvrtfinalu Europa lige od Villarreala s ukupnih . Nakon što su Španjolci u Maksimiru slavili s 0:1, večeras je na Stadionu de la Ceramica su pobijedili s 2:1 te s ukupnih 3:1 prošli u polufinale gdje će igrati protiv Arsenala.

No, unatoč ispadanju, hrvatskom prvaku treba odati svo priznanje. Imali su još jednu uspješnu europsku sezonu, štoviše, najbolju u novijoj povijesti i još su jednom dokazali kako su najbolji klub u ovom dijelu Europe.

Što se tiče večerašnje utakmice, Villarreal je silovito krenuo i želio što prije riješiti pitanje putnika u polufinale. Dinamova obrana je u većini slučajeva bila na vrhuncu zadatka te su Španjolci unatoč velikoj dominaciji zaprijetili tek u 24. minuti kada se Chukuweze našao u prilici nakon nepostojećeg kornera. Srećom pogodio je vratnicu.

Činilo se kako je sreća pomazila Dinamo i u 34. minuti kada je pogodak Alcacera poništen zbog zaleđa asistenta Chukuwezea. No, sačekao se VAR koji je po tko zna koji put na štetu hrvatskih nogometaša priznao pogodak.

Taj pogodak uzdrmao je Dinamo koji se nije oporavio od šoka, a šest minuta kasnije Villarreal postiže i drugi gol preko Morena koji pogađa dalji kut nakon odbijene lopte.

Gol pogledajte OVDJE!

U drugom poluvremenu Dinamo je krenuo s ofenzivnijom igrom, ali je Krznar dodao još jednog 'osigurača' - Franjića, umjesto neprimjetnog Majera. Dinamo je počeo prijetiti, ali je to ostavljalo i više prostora Villarrealu za kontre. Chukuweze je u 60. minuti mogao sve riješiti, ali nije mu se dalo večeras zabiti. Promašio je veliki zicer i dao kakvu takvu nadu Modrima.

U 74. minuti Dinamo zabija gol nakon fantastične akcije Petkovića i Oršića. Prvi je lijepo petom odigrao loptu, a drugi sjajno pogodio u drugi kut.

Do kraja su Modri pokušavali svim silama doći barem do neriješenog rezultata, ali je Villarreal, mora se priznati, rutinski to priveo kraju te se rezultat nije mijenjao.