Dinamo pobijedio Osijek u utakmici sezone: Oršić pogodio za slavlje Zagrepčana

Piše D  /  13.02.2021., 07:02h

U drugom ogledu Zorana Mamića i Nenada Bjelice važnu pobjedu u borbi za titulu slavio je Mamić. Podsjetimo, Bjeličin je Osijek u studenome na Gradskom vrtu pobijedio Dinamo 2:0.

Dinamo krenuo napadački i rano poveo poslije velikog kiksa Silve

Dinamo je ove subote krenuo autoritativno i napadački za što mu je nagrada stigla u 15. minuti. Nakon velike pogreške Brazilca Igora Silve Mislav Oršić zabio je za vodstvo. Silva je licem okrenut prema svom golu petljao s loptom, a Oršić mu je prišao s leđa i ukrao loptu. Uslijedila je rutinska egzekucija Dinamovog ofenzivca, prenosi index.

Šest minuta kasnije Oršić je zaprijetio iskosa i desnom nogom poslao loptu preko gola Ivušića. Bio je to dobar udarac, nedostajalo je tek malo preciznosti da završi u mreži Osijeka.

U 32. minuti Dinamo je mogao imati 2:0. Luka Ivanušec je šutirao, Ivušić je uspio to obraniti na sjajan način. Pucao je Dinamov veznjak s desetak metara nakon odlične kombinacije Modrih, međutim, Osijekov golman još jednom potvrđuje svoju kvalitetu velikom obranom.

Ivanušec imao dvije sjajne šanse, VAR poništio penal za Osijek

Drugo poluvrijeme donijelo je i bolji nogomet. Dinamo je u 47. minuti pogodio vratnicu. Ivanušec je šutirao iskosa s desne strane i pogodio lijevu vratnicu, a lopta se potom odbila u Ivušićevo naručje.

U 53. minuti VAR je poništio penal za Osijek. Bartol Franjić napravio je neoprezan prekršaj u svom kaznenom prostoru. Faul je bio čist, ali Bebek je pomoću VAR-a morao provjeriti je li Osijekova akcija začeta iz zaleđa. Nakon provjere Dinamo se spasio.

Osijek je zaprijetio u 62. minuti iz prekida Petra Bočkaja. Najviši u skoku bio je stoper Danijel Lončar koji je tukao glavom, no sjajnom obranom Dominik Livaković održao je vodstvo Modrih. Dvije minute kasnije iskosa s desne strane prijeti Bočkaj, Livaković još jednom lijepom obranom spašava Mamićevu momčad.

Debitant Ristovski dobio crveni karton

Od 70. do 80. minute trajalo je razdoblje nešto grublje igre u kojem je Dinamov debitant Stefan Ristovski stigao dobiti dva žuta kartona. Isključen je makedonski bek u 79. minuti nakon što je srušio Ramona Miereza. Sedam minuta ranije faulirao je Laszla Kleinheislera.

Spomenimo kako se do kraja igralo deset minuta sudačke nadoknade.

Dinamo bi 21. veljače trebao igrati protiv Hajduka na Maksimiru u slučaju da koronavirus kod Splićana ne pokvari planove. Osijek isti dan dočekuje Rijeku.