Dinamo pobijedio Austrijance i preuzeo vrh ljestvice!!!

Piše D  /  05.11.2020., 10:11h

Prvak Hrvatske je u ovom susretu bio desetkovan koronavirusom, čak devet igrača je bilo zaraženo kao i trener Zoran Mamić. Ali, i gosti su imali sličnih problema, a vrijedi spomenuti kako je i ova postava Dinama bila četiri puta vrjednija od protivnika.

Kao što smo navikli od Dinama ove sezone u Europi, nismo vidjeli utakmicu s puno prilika. Imali su Modri posjed lopte, ali prave prilike nisu stvorili dok su gosti igrali defanzivnije te svoju šansu tražili iz kontranapada.

Jedina prilika vrijedna spomena u prvom poluvremenu je bila ona Gavranovića u 15. minuti kada je iz prve oprobao udarac s 15 metara, ali je loše zahvatio loptu i poslao je preko gola.

U samom finišu prvog poluvremena gosti ostaju s igračem manje. Taferner je dobio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Jakićem.

Nadali smo se kako će to Dinamu pomoći u nastavku da konačno postigne gol u skupinama Europske lige, ali ni početak drugog poluvremena nije previše obećavao. Ponovno je Dinamo bio bezidejan u napadu i Peternac, koji je mijenjao zaraženog Mamića, morao je rješenja tražiti s klupe.

Prva prava prilika dogodila se u 74. minuti kada Ademi puca glavom iz kornera, ali Kofner je bio blizu lopte i brani taj udarac.

No, u 76. minuti prvak Hrvatske konačno zabija pogodak i to Atiemwen koji je ušao samo minutu ranije. Majer je ubacio u kazneni prostor, a Nigerijac sjajno prima loptu i sa šest metara je posprema u mrežu.

U finišu susreta je mogao Dinamo i do uvjerljivijeg vodstva kada je Leovac sjajno prošao i došao u mat poziciju, ali očajno puca slabijom desnom nogom pored gola. No, neće se puno žaliti za tom prilikom jer je Dinamo na kraju upisao minimalnu, ali veoma vrijednu pobjedu jer su preuzeli vrh ljestvice.

U drugom susretu ove skupine Feyenoord je kod kuće pobijedio CSKA s 3:1. Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu za Ruse dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 78. minuti.

20. travanj 2024 10:00