Dinamo osvojio prvi trofej u sezoni: Golom Gojaka Modri pobijedili Rijeku

Piše D  /  13.07.2019., 10:07h

Dinamo je pobjedom od 1:0 nad Rijekom na Maksimiru osvojio šesti Superkup u povijesti Hrvatske. Jedini pogodak djelo je Amera Gojaka iz 41. minute.

Prvaci Hrvatske su tijekom cijelog susreta bili bolja momčad i mogli su slaviti i s većom pobjedom, ali Riječka obrana je ipak bila na visini zadatka u većini situacija. Vrijedi spomenuti kako su Dinamu poništena i dva gola, a Lovro Majer je zaradio dva žuta kartona nakon samo četiri minute provedene u igri.

Dinamo je od samog početka napadao, ali Igor Bišćan je s defenzivnom formacijom odolijevao naletima momčadi Nenada Bjelice. Ipak, samo do 41. minute kada Amer Gojak postiže lijep pogodak. Primio je bh. reprezentativac loptu u riječkom kaznenom prostoru, sjajno se okrenuo i raspalio za 1:0.

U drugom poluvremenu, Rijeka je ipak pokušala nešto ofenzivnije, Bišćan je uveo Domagoja Pavičića, nešto kasnije i Halilovića, pred kraj i Murića. Nije pomoglo. Dapače, Hajrović je nakon prodora Oršića bio u odličnoj prilici, ali je Sluga obranio. Dvadesetak minuta prije kraja, Dinamu je poništen regularni pogodak. Petković je ubacio u šesnaesterac, Tomečak je loše reagirao i glavom poslao loptu u vlastitu mrežu. Međutim, pomoćni sudac Đurak je mahao zaleđe. Kojeg nije bilo. Šteta što još nema VAR tehnologije.

A nakon toga vidjeli smo nešto uistinu nesvakidašnje. Lovro Majer je u igru ušao u 82. minuti, a u samo tri minute dobio je dva žuta kartona, te je morao iz igre! Trebalo bi dobro prekopati po Dinamovoj povijesti i doći do podataka kad se zadnji put tako nešto dogodilo. Kad je Dinamo ostao s igračem manje, Rijeka je stvorila jedinu priliku na utakmici, nekoliko minuta prije kraja, udarac Raspopovića iz blizine, sjajno je obranio Livaković.

Od zanimljivosti jučerašnje utakmice svakako treba apostrofirati igru kapetana Modrih Arijana Ademija. Iako je imao problema s ozljedom, iako je bio upitan za nastup, Ademi je ipak zaigrao i to jako dobro, njegova neuništiva volja i nogometno znanje također su bili vrlo bitni segment Dinamovog trijumfa.

20. travanj 2024 11:19