Dinamo osigurao prvo mjesto remijem u Istanbulu

Piše D  /  29.11.2018., 09:11h

Nogometaši Dinama odigrali su neriješeno bez golova (0:0) u Istanbulu protiv Fenerbahčea i tako su osigurali prvo mjesto u skupini D Europske lige.

Zagrebački klub je bio bliži pobjedi u ovom susretu, ali i bod je bio dovoljan izabranicima Nenada Bjelica da osiguraju tu vodeću poziciju i samim tim lakši ždrijeb u nokaut fazi natjecanja.

U prvom poluvremenu je Fenerbahče bio bolja momčad, imali su posjed lopte, ali nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Livakoviću sve do finiša prvog dijela. Najveća prilika za domaćine je bila kada je Valbuena s desne strane savršeno ubacio na drugu vratnicu, a Theophile glavom izbio loptu tik prije Škrtela gotovo na gol-liniji!

U drugom poluvremenu Dinamo se budi i bio je puno bliže pobjedi, a do nje bi i došao da je sudac Schorgenhofer bio na većoj razini. Prvo u 65. minuti Isla ruši Olma, ali austrijski sudac je nijem, ali kasnije se javio kada je bez ikakvog razloga poništio pogodak Gojaku i svirao prekršaj u napadu.

U 88. minuti Dinamo je pogodio i vratnicu. Točnije, mjesto gdje se spajaju vratnica i greda nakon šuta Stojanovića iz mrtvog kuta.

Na kraju je i završilo 0:0, a Dinamo unatoč sudačkim greškama može biti zadovoljan rezultatom, kao i Fenerbahče koji je ovim bodom također osigurao prolaz u nokaut fazu s druge pozicije.

Anderlecht i Spartak su u Belgiji odigrali također bez pogodaka 0:0.

22. travanj 2024 02:25