Dinamo je izborio EUROPSKO PROLJEĆE: Još jedna briljantna partija Modrih protiv Spartaka

Piše D  /  08.11.2018., 10:11h

Dinamo je izborio europsko proljeće! Modri su večeras u 4. kolu skupine D pobijedili Spartak iz Trnave s 3:1. Bila je to još jedna briljantna partija izabranika Nenada Bjelice i još jedna večer za pamćenje u Zagrebu.

Ovu posebnu večer jedino je malo magla i prazna sjeverna tribina pokvarila, ali ne previše. Večeras ništa nije moglo umanjiti ovaj veliki uspjeh.

Od samog početka je Dinamo dao do znanja Slovacima kako nemaju što tražiti u Maksimiru. U 9. minuti prva ozbiljnija prilika za domaćine. Pokušao je Ademi, a nakon njega i Hajrović, ali je gostujući vratar Chudy oba pokušaja zaustavio.

U 15. minuti velika prilika za Dinamo. Nakon kombinacije s Olmom, Gojak izlazi sam pred Chudyja, ali iz dobre pozicije s lijeve strane trese samo vanjski do mreže.

No, iskupio se Amer Gojak sedam minuta kasnije. Nakon ubačaja s desne strane, Gavranović samo prosljeđuje loptu Gojaku koji majstorski petom pogađa za 1:0.

U 35. minuti Modri su povećali prednost. Opet je sve počelo s desne strane, a nakon ubačaja Kadlec nespretno šalje loptu u vlastitu mrežu za 2:0.

Do kraja poluvremena imali su Perić i Oršić po jednu priliku, ali rezultat se nije mijenjao te se na odmor odlazi sa sigurnih 2:0.

U drugom poluvremenu Dinamo je očekivano malo ‘spustio nogu s papučice gasa‘ što su gosti i iskoristili te preko Chanturishvilija smanjili na 2:1. Lijepo je u 63. minuti gruzijski nogometaš pogodio lijevi kut Livakovićevog gola.

No, polako je Dinamo ponovno preuzeo konce igre, sakrio loptu gostima i stezao obruč oko njihovog gola. Bilo je pitanje vremena kada će Modri zabiti treći pogodak.

A, zabili su ga u 80. minuti kada Petković, ponovno s desne strane, kao na pladnju servira loptu Mislavu Oršići koji je šalje u praznu mrežu.

I Dinamo je tako dva kola prije kraja osigrurao prolazak skupine i europsko proljeće nakon dugih 48, odnosno 49 godina koliko će biti na proljeće. Pobjedom Fenerbahčea u Istanbulu nad Anderlechtom od 2:0, još se samo ne zna hoće li Dinamo s prve ili druge pozicije u grupi ići u nokaut fazu. Dinamu će i bod biti dovoljan da ostane ispred Turaka.

I još jedan spomena vrijedan podatak: Dinamo je uz Chelsea, RB Salzburg i Frankfurt jedina neporažena momčad u Europskoj ligi s maksimalne četiri pobjede.