Dinamo ispustio vodstvo na Maksimiru: Olmo nije mogao sam, očajna partija Hajrovića

Piše D  /  06.08.2019., 10:08h

Dinamo je u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka nastavio s lošom predstavom hrvatskih klubova u Europi ove sezone. Modri su na Maksimiru odigrali neriješeno protiv Ferencvaroša 1:1 i tako s nepovoljnim rezultatom dočekuju uzvrat u Mađarskoj.

U prvom poluvremenu nismo gledali previše uzbudljivu utakmicu, ali gol Danija Olma iz 7. minute za vodstvo Dinama, nadomjestio je desetak šansi kojih smo bili uskraćeni.

Sjajno je mladi Španjolac gurnuo loptu kroz noge svom čuvaru i onda hladnokrvno matirao Dibusza za oduševljenje na Maksimiru. Pokazao je Olmo i ovim golom zašto je toliko tražen od velikih europskih klubova i kako će ako ode Bjelica teško nadomjestiti takvog igrača.

Nakon pogotka Dinamo je kontrolirao susret i nisu Mađarima dali da išta pokušaju. Od 30. minute Modri su prepustili Ferencvarošu loptu, ali do kraja poluvremena gosti nisu stvorili ni polušansu.

U drugom poluvremenu osjetilo se kako Dinamu nedostaju prvotimci iz obrane. Theophile-Catherine, Dilaver koji nije bio dovoljno spreman, te bekovi Pinto i Moubandje koji je najavljen kao veliko pojačanje.

Pogotovo je loše izgledalo na toj desnoj strani koju je držao Stojanović, ali nije slovenski igrač kriv za propuh jer nije imao nikakvu pomoć Hajrovića koji se rijetko kada vraćao na svoju polovicu, a kamo li da pomogne desnom beku.

Nakon nekoliko pokušaja sa svoje lijeve strane, Ferencvaroš je u 60. minuti došao i do izjednačenja. Zubkov je probio po lijevoj strani i lijepom povratnom loptom pronašao Nguena čiji udarac s 12 metara fantastično brani Livaković. Ali lopta se odbija do Sigera koji je prebacio vratara Modrih, a Perić je s gol linije izbacuje. No, pomoćni sudac je pokazao kako je Dinamov stoper zakasnio, te je Ferencvarošu priznat pogodak.

Mogao se Hajrović samo četiri minute kasnije iskupiti za lošu igru u obrani, ali je s 8 metara neometan pogodio gredu. Nakon tog promašaja Bjelica ga je izbacio iz igre, a uveo Lovru Majera koji u 72. minuti sjajno puca, ali lopta odlazi tik pored vratnice. Izašao je i nevidljivi Petković, a ušao Gavranović koji je također imao jednu sjajnu priliku, ali nije uspio zahvatiti loptu s dva metra od gola nakon ubačaja Stojanovića.

o kraja se Dinamo svim silama trudio da dođe do pobjede, no Mađari su se obranili i oni s dobrim rezultatom čekaju uzvrat na domaćem terenu za tjedan dana.

23. travanj 2024 12:36