Diego Costa vuče nezainteresiranu Furiju

Piše D  /  20.06.2018., 10:06h

Tri utakmice danas, tri gola. Loš golgeterski dan nastavio se i večeras u utakmici Španjolske i Irana. Bivši svjetski prvaci pobijedili su 1:0 i tako su ipak svi favoriti danas slavili.

No, što se tiče same igre kod Fernanda Hierra ne može biti razloga za slavlje. Imali su Španjolci posjed lopte većim dijelom prvog poluvremena, to se od njih i očekivalo, ali pravih napada nije bilo. Eto kakva je utakmica bila kada smo tek u 24. minuti vidjeli prvi šut u okvir gola.

No, u drugom poluvremenu konačno malo uzbuđenja. U 49. Isco se izborio za šut, kojeg fantastično brani iranski vratar, a u nastavku s gol-linije izbija loptu ispred Vazqueza.

Imao je Iran svoju veliku priliku u kojoj se našao Karimi, ali iz dobre pozicije pogađa vanjski dio mreže.

Minutu kasnije (54‘) Furija dolazi do vodstva. David Silva je pronašao Diega Costu koji uz pomoć iranskih braniča koljenom zabija za 1:0. Gol u maniru Pippa Inzaghija.

Deset minuta kasnije Iran postiže gol, ali ga sudac uz pomoć VAR-a opravdano poništava jer je bilo zaleđe. Napadali su Iranci veoma kvalitetno protiv velike Španjolske. Imali su još nekoliko prilika, a najbolja je bila u 82. minuti. Najbolji iranski nogometaš Alirez Jahanbakhsh, koji je iz samo njihovom izborniku poznatih razloga na klupi sjedio sve do 75. minute, fantastično se narugao Piqueu, gurnuo mu loptu kroz noge i ubacio na drugu stranu gdje u ‘trepavicu‘ pogađa Taremija, ali ovaj veliki zicer glavom šalje preko gola.

Na kraju je ostalo 1:0, minimalna pobjeda Španjolske koja nam je pružila još jednu utakmicu za zaborav. Imali su 773 dodavanja (Iran 212) iz kojih nisu uspjeli stvoriti kolosalnu priliku. Samo zahvaljujući Costi, koji se ističe kao najbolji španjolski nogometaš, dolaze do pobjede. Diegu Costi je ovo bio treći pogodak na Mundijalu. Iranci mogu biti ponosni na prikazanu igru i s pravom se mogu nadati kako protiv Portugala mogu izboriti osminu finala.

16. travanj 2024 12:52