Desetkovani Široki poražen na Koševu

Piše D  /  17.10.2020., 09:10h

Ova utakmica imala je dosta neobičan uvod jer je momčad Plavo-bijelih ostala bez čak 12 igrača zbog koronavirusa. Klub je tražio odgodu nekoliko sati uoči utakmice, ali je Nogometni savez BiH odbio tu opciju, piše jabuka.tv.

Prvo poluvrijeme proteklo je u sporom tempu, a Sarajevo je više prijetilo. Domaći sastav do vodstva dolazi u 39. minuti kada Krste Velkoski ubacuje iz kornera, a Haris Handžić glavom šalje loptu u mrežu za 1:0.

U nastavku se igralo pretežno na sredini terena, bez većih uzbuđenja. Tek u posljedjnih 20 minuta domaćini su uspijevali ozbiljnije zaprijetiti a do drugoga pogotka, a ujedno i konačnog rezultata, došli su u 81. minuti preko Rahmanovića.

Široki u srijedu igra protiv Veleža u Kupu BiH, a u subotu ide na gostovanje kod Tuzla Cityja.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Rahmanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Handžić, Dupovac, Sušić, Fanimo.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Grgić, Ćorić, Mašić, Jurilj, Marić, Stanić, Jurić, Ikić.