Derbi sjevernog Londona bez pobjednika: Arsenal u 90. minuti promašio penal

Piše D  /  02.03.2019., 04:03h

Tottenham i Arsenal odigrali su bez pobjednika 1:1 u prvom susretu 28. kola engleskog nogometnog prvenstva u susretu koji je obilježen dvjema velikim sudačkim pogreškama.

Arsenal je poveo u 16. minuti preko Ramseyja koji je istrčao kontru i u situaciji jedan na jedan svladao domaćeg vratara Huga Llorisa.

Tottenham je izjednačio u 74. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Harry Kane, kojeg je prethodno u svom kaznenom prostoru srušio Shkodran Mustafi. Međutim, usporena snimka pokazala je da se Kane trenutak prije prekršaja nalazio u zaleđu, što nije uoči pomoćni sudac.

Drugi veliki propust dogodio se u 90. minuti kada je glavni sudac dosudio jedanaesterac za Arsenal, nakon duela Davinsona Sancheza i Pierrea-Emericka Aubameyanga. Usporena snimka ponovno je pokazala da se radilo o sudačkoj pogrešci i da nije bilo prekršaja nad gabonskim napadačem.

Ipak, Arsenal nije došao do pobjede jer je Aubameyangov loš šut uspio obraniti Lloris.

Gosti su utakmicu završili s igračem manje nakon što je u petoj minuti sudačke nadoknade izravan crveni karton zaradio Lucas Torreira nakon iznimno grubog starta na Dannyju Roseu.

Za Tottenham je ovo bio prvi remi u sezoni nakon kojeg su Spursi ostali treći na ljestvici sa 61 bodom, dok su "Topnici" četvrti s 4 boda manje.

Ispred su Liverpool (69) i Manchester City (68).

19. travanj 2024 04:17