Derbi pripao Unitedu: Rashford s dva gola sredio Mourinhove Spurse

Piše D  /  04.12.2019., 10:12h

Od dolaska Josea Mourinha Tottenham je do ove utakmice dobio tri zaredom, ali Portugalac povratak na Old Trafford na kojem je prije godinu dana dobio otkaz neće pamtiti po dobrom. Njegova momčad je odigrala vrlo slabu utakmicu i dobro je prošla protiv borbenog Uniteda koji poveo već u 6. minuti.

Očajno je reagirao Davinson Sanchez, lopta je došla do Rashforda, a on je topovski raspalio iskosa s 15-ak metara po golu Spursa. Gazzaniga je bio krivo postavljen i primio je gol u prvi kut što je baš svaki put golmanova krivnja, prenosi Index.hr.

Gol je potpuno presjekao goste koji su se mučili sa sastavljanjem ozbiljnog napada, a s druge strane je United redao prilike pred Gazzanigom. U međuvremenu je Mourinho skoro i doslovno nastradao nakon što se Daniel James nakon jednog duela zaletio u njega i udario ga glavom u koljeno. Mourinho se uhvatio za nogu, James za glavu, ali težih posljedica ipak nije bilo ni za jednog ni za drugog.

U 18. minuti Rashford je pucao pokraj gola iz obećavajućeg slobodnog udarca, a od 23. do 28. minute domaćini su imali četiri velike prilike. Prvo je Greenwood natrčao na odbijenu loptu i pucao ravno u Gazzanigu. Dvije minute kasnije Rashford je strašnim udarcem s 25 metara pogodio gredu, a u sljedećem napadu je Gazzaniga njegov udarac iskosa s lijeve strane jedva odbio u korner. Konačno, u 28. minuti Lingard je odličnu akciju Uniteda zaključio udarcem pokraj gola.

I, kako to obično biva, Tottenham je izjednačio iz prvog od dva udarca na gol u prvom poluvremenu. Nakon duge akcije gostiju Dele Alli se fantastičnim potezom na kutu peterca riješio dva domaća braniča i zabio u suprotni kut za 1:1. Solskjaerova momčad potpuno je potonula i na Spursi su na poluvrijeme otišli ohrabreni da u nastavku mogu do preokreta.

No, nada im je trajala samo 70 sekundi jer je Rashford pobjegao čuvarima, a na ulasku u šesnaesterac nagazio ga je Sissoko i sudac je odmah dosudio penal. Rashford je bio miran i 12. golom u sezoni vratio United u vodstvo i, pokazat će se, donio mu tri boda. Jer, Tottenham je do kraja bio uglavnom bezopasan uz rijetke bljeskove. Najbliže izjednačenju Spursi su bili u 52. minuti kad je Fred zaustavio Sonov udarac koji je sigurno išao u gol. Do kraja susreta United je rutinski čuvao prednost i pun samopouzdanja u subotu ide na Etihad.