Derbi bez pobjednika: Bilićev stoper zabio gol i autogol

Piše D  /  01.01.2020., 08:01h

Bilićev WBA ušao je u ovu utakmicu bez pobjede u zadnja tri kola te s očitim padom forme dok je Leeds niz od tri susreta bez poraza prekinuo u prošlom kolu slavljem kod Birminghama 5:4. Bilić je u najavi rekao da mu treba baš jedna ovako teška utakmica kako bi probudio svoju momčad i očito je bio u pravi jer su njegovi igrači sjajno otvorili susret.

Već u 2. minuti je nakon glavometa i velike gužve u kaznenom prostoru stoper Semi Ajayi uspio ugurati loptu u gol za veliko vodstvo domaćih. No, iako je odlično otvorio susret, WBA se u tom trenutku (svjesno ili nesvjesno) potpuno povukao i prepustio inicijativu gostima. Leeds je zagospodario terenom, stisnuo domaćine na njihovu polovicu, a do izjednačenja je mogao već u 17. minuti, ali je Klich loše pucao iz jako dobre situacije.

Kako je poluvrijeme odmicalo, gosti su bili sve dominantniji, ali nisu uspjeli složiti neku pravu šansu iz koje bi izjednačili. WBA je meč loptu imao u 44. minuti kad je Perreria savršenom loptu u mrtvu šansu gurnuo Phillipsa, ali je ovaj oklijevao te je u čistom ziceru pucao ravno u Leedsova golmana. U utakmici s malo prilika to je bila šansa koju su domaćini morali iskoristiti, a kazna je stigla u prvom pravom napadu gostiju u nastavku.

Marcelo Bielsa je u igru ubacio Douglasa i Bamforda i baš ta igrača su mu u 52. minuti donijeli izjednačenje. Douglas je ubacio iz kornera, a Bamford uz pomoć Ajayija pogodio za 1:1. Udarac Leedsova napadač ne bi završio u golu da lopta nije zahvatila strijelca prvog gola, promijenila smjer i prevarila golmana pa je gol službeno upisan kao autogol.

U tim trenucima nije izgledalo kao da će WBA izdržati do kraja. Bilićevi igrači olako su gubili lopte, bili su slabiji u duelima, no stoperski par Ajayi-Bartley nije dopustio Leedsu pravu šansu do kraja susreta. Najveću je u 90. minuti imao domaći napadač Edwards, ali je Casilla njegov udarac skrenuo u korner.

Nakon sjajnog niza od sedam pobjeda u osam utakmica, Bilićeva momčad upala je u krizu. Nakon dva mršava remija s Brentfordom i Barnsleyem, u prošlom kolu je izgubila kod kuće od Middlesbrougha i sad odigrala samo 1:1 s Leedsom. WBA i dalje ima veliku prednost u odnosu na treće mjesto, ali Bilić će morati popraviti formu u drugom dijelu sezone želi li vratiti Baggiese u Premiership.

26. travanj 2024 08:40