Derbi bez golova: Zrinjskom nije dosuđen jedanaesterac, Sarajevo se obranilo s igračem manje

Piše D  /  05.10.2019., 05:10h

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu priliku vidjeli smo u 11. minuti kada je Čurjurić pucao s 10-ak metara, ali Kovačević lagano kroti njegov udarac. Bilo je to slabo prvo poluvrijeme bez veće prilike, a onda u 28. minuti mogli su gosti šokirati Bijeli Brijeg.

Ahmetović je potegao s 20-ak metara, ali vratnica spašava domaćine, a u nastavku akcije Velkoski se našao u zaleđu. Odmah na drugoj strani pokušao je Mandić, ali Kovačević ponovno bez većih problema čuva svoju mrežu.

U 38. minuti opet Sarajevo prijeti. Milanović je pucao preko gola nakon dodavanja Velkoskog i propala je još jedna dobra prilika gostiju. U finišu prvog poluvremena Zrinjski je stvorio lijepu akciju, ali na kraju udarac Čurjurića brani raspoloženi Kovačević.

Početkom drugog poluvremena ponovno se trene okvir gola. Sada na drugoj strani kada Barbarić topovskim udarcem iz slobodnjaka pogađa gredu.

Nastavio je Zrinjski s pritiskom nakon povratka iz svlačionica, a novu priliku je imao Čurjurić, ali Kovačević ponovno čupa loptu ispod grede.

U 66. minuti Anel Hebibović je dobio izravan crveni karton, vjerojatno zbog psovke glavnom sucu Milošu Gigoviću i Sarajevo ostaje s igračem manje.

U 75. minuti mogao je Ivan Lendrić postati junak Zrinjskog, ali nakon dodavanja Govedarice, slabo puca pored gola iz velike prilike. Nastavio je Zrinjski s pritiskom, ali nisu uspijevali probiti čvrstu obranu Sarajeva. Možda su domaćini trebali dopiti jedanaesterac u finišu susreta jer je jedan branič gostiju rukom zaustavio loptu koja je išla prema golu nakon udarca iz daljine.

Na kraju je završilo 0:0, a ovim rezultatom više mogu biti zadovoljniji gosti koji su pola sata igrali s igračem manje. Zrinjski tako i nakon drugog derbija zaredom ne zna za pobjedu, a sada ga je i Radnik pretekao na četvrtom mjestu.