Delije na Marakani vrijeđale Hrvatsku zbog Oluje

Piše D  /  07.08.2019., 07:08h

Nogometaši Crvene zvezde u Beogradu su odigrali 1:1 s danskim Kopenhagenom u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka. Crveno-bijeli su poveli golom Pavkova u 44. minuti, ali se gosti zahvaljujući golom Winda iz penala u 84. vraćaju s dobrim rezultatom.

Utakmicu je obilježila međusobna tučnjava Delija, a fotoreporteri su zabilježili i transparent koji je, kako pišu srpski mediji, upućen hrvatskoj strani nakon obilježavanja 24. obljetnice Oluje.

"Presiti se zemlja od krvavog vala, ali vam pobjeda ne osvijetli lice, jer lovor ne niče s bunjišta i kala, on je za heroje, a ne za ubojice", napisale su Delije i tako citirale shitove srpskog pjesnika Jovana Dučića.

Na tribini s Delijama bila je i fotografija četničkog vođe i ratnog zločinca Draže Mihajlovića.

Vidjet ćemo hoće li reagirati Uefa koja ne dozvoljava bilo kakvo "iščašeno" ponašanje na tribinama.

Rezultati prvih susreta 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka:

APOEL - QARABAG 1:2 (Merkis 90+5//Emreli 54, Gueye 70). Antonio Jakoliš igrao do 64. minute za APOEL.

PAOK SOLUN - AJAX 2:2 (Akpom 32, Matos 39//Ziyech 10, Huntelaar 59). Josip Mišić ostao klupi PAOK-a.

DINAMO - FERENCVAROŠ 1:1 (Olmo 7//Siger 59)

ZVEZDA - KOPENHAGEN 1:1 (Pavkov 44//Wind 84pen). Karlo Bartolec je ušao u igru za Kopenhagen u 88. minuti.

CLUB BRUGGES - DINAMO KIJEV 1:0 (Vanaken 37pen). Matej Mitrović igrao cijelu utakmicu za Brugges.

16. travanj 2024 11:09