Debitant u Ligi prvaka šokirao očajni United, Caicedo spasio Lazio poraza od Zenita

Piše D  /  04.11.2020., 09:11h

Nogometaši Zenita Lazija odigrali su 1-1 u trećem kolu Lige prvaka u prohladnom Sankt Petersburgu. U prvih 11 opet je kod Zenita bio Dejan Lovren, a pobjeda je ruskom klubu bila imperativ. Razlog? U prva dva kola jedini su u grupi sa Bruggeom i Dortmundom bili bez bodova.

I krenulo je dobro. Zenit se nametnuo na terenu, nošen podrškom gotovo 20 tisuća gledatelja. U 32. minuti došao je Zenit u vodstvo krasnim golom Aleksandra Jerohina. Fenomenalno mu je ramenom loptu ostavio kapetan Artjom Džjuba, a Jerohin volejem pogađa, prenose 24sata.

Lazio je u drugom poluvremenu stisnuo, a pritisak je u 82. minuti urodio plodom. Ubacio je s lijeve strane branič Francesco Acerbi, u prazan prostor između Jaroslava Rakickog i Lovrena ubacio je Ekvadorac Felipe Caicedo te je postavio konačnih 1-1.

Mogao je Zenit ponovno do vodstva u sudačkoj nadoknadi. Andrej Mostovoj presjekao je jedno loše dodavanje Sergeja Milinkovića-Savića, uposlio je Džjubu, a ovaj zabija. Ipak, ostao je korak u zaleđu pa je gol opravdano poništen.

Zenit je ostao u skupini F zadnji s jednim bodom iz tri susreta, a Lazio je skočio na prvo mjesto s pet bodova i zadovoljniji odlazi s večerašnjeg susreta.

----

Nakon što je Manchester United u prva dva kola porazio PSG (2-1) i RB Leipzig (5-0) očekivalo se kako će "Crveni vragovi" bez stresa odraditi gostovanje u Turskoj protiv Istanbul Basaksehira koji je u prva dva kola upisao dva poraza bez postignutog gola.

Međutim, turski prvak je pružio odličnu predstavu pobijedivši engleskog velikana sa 2-1. Zanimljivo, bio je to treći uzastopni poraz Uniteda na gostovanjima u Turskoj nakon poraza od Galatasaraya (0-1) u studenog 2012. godine, te od Fenerbahčea (1-2) u studenom 2016.

Turski prvak je poveo u 13. minuti nakon brze kontre koju je realizirao Demba Ba. Edin Višća je poslao dugačku loptu do senegalskog napadača koji se sam sjurio s centra i zabio za 1-0. Bivši napadač Chelsea i Newcastle Uniteda postao je drugi najstariji afrički strijelac u povijesti Lige prvaka, a pogodak je zabio sa 35 godina i 163 dana. Stariji od njega bio je tek Didier Drogba koji je imao 36 godina i 259 dana kada je zabio svoj posljednji pogodak u "Champions League" u studenom 2014.

U 40. minuti Višća je nakon asistencije upisao i pogodak. Bila je to još jedna brza kontra turskog sastava. Deniz Turuc je povukao po lijevoj strani, gurnuvši loptu u sredinu, Ba je propustio loptu, a na nju je natrčao Višća sjajno pogodivši za 2-0. U posljednjim trenucima prvog dijela Anthony Martial je smanjio na 1-2 vrativši nadu gostima.

No, u drugom dijelu domaćin je znalački obranio prednost osvojivši prve bodove u elitnom natjecanju "Starog kontinenta".

Večeras se još sastaju RB Leipzig i PSG.

Na ljestvici vodi Manchester United sa šest bodova, dok Paris Saint-Germain, RB Leipzig i Istanbul Basaksehir imaju po tri boda.

19. travanj 2024 02:23