Danska razbila svjetske prvake: Nevjerojatni Hansen utrpao 12 pogodaka

Piše D  /  25.01.2019., 07:01h

Reprezentacija Danske prvi je finalist Svjetskog prvenstva koje se igra baš u Danskoj i Njemačkoj. U Hamburgu su olimpijski pobjednici pregazili aktualne svjetske prvake Francuze s 38:30.

Francuska je u rezultatskom egalu na ovom susretu bila samo nekoliko sekundi, na startu kada je bilo 0:0. Danci su brzo pobjegli na dva gola razlike i držali svjetske prvake na toj udaljenosti do 7. minute kada odlaze na osjetnijih plus 3 (6:3). Sjajno je igrala najveća danska zvijezda Mikel Hansen koji je osim golova i razigravao svoju momčad.

Francuzi su se mučili u napadu, ali i u obrani jer hrvatski suci Gubica i Milošević nisu dozvoljavali njihovu prepoznatljivu grubu igru. Redala su se isključenja, te su Francuzi u napadu pokušavali bez vratara. No, to im se odbilo od glavu jer im je danski vratar Landin zabio dva gola na prazna vrata, te je u 26. minuti na semaforu bilo 16:10 za domaćine. Opravdali su se strahovi Francuza kako Nikola Karabatić neće biti dovoljno spreman za ovaj susret jer ponajbolji rukometaš svih vremena nije igrao u prvom poluvremenu.

U drugom je ušao u igru i prvo što je napravio je to da je zaradio kaznu od 2 minute te dao sedmerac Dancima kojeg u gol pretvara Hansen za plus 7 (23:16). U nastavku se Francuska totalno raspala, a u 44. minuti Danci odlaze na nevjerojatnih plus 10 (30:20) i bilo je već jasno tko će biti prvi finalist.

Momčad Didiera Dinara do kraja je željela samo ublažiti ovaj poraz i donekle su uspjeli jer je završilo 38:30.

Dance je do pobjede predvodio fantastični Mikel Hansen s 12 golova, dok je Lauge zabio 6 golova. Kod Francuza je najefikasniji bio Mahe s 8 pogodaka.

O ovoj velikoj pobjedi Danaca će se dugo pričati jer se ne pamti kada je netko ovako razbio Francuze. Tražit će se razlog zašto nije funkcionirao taj ubojiti francuski stroj, a razlog je očit - hrvatski suci nisu dopustili grubu igru i Francuska se jednostavno nije mogla priviknuti na taj kriterij te se raspala.

Danci su tako prvi finalisti, a u tom velikom finalu čekaju boljeg iz polufinala Njemačka - Norveška.