Dalić uoči večerašnje utakmica s Jordanom: Trebamo utakmicu shvatiti jako ozbiljno

Piše D  /  15.10.2018., 11:10h

Nakon što su u petak remizirali s Englezima 0:0 u drugome susretu u Ligi nacija, pred izabranicima Zlatka Dalića lakša je zadaća. Za razliku od dvoboja prije tri dana, večeras će vrata Rujevice biti otvorena te će to biti prilika za navijače da pozdrav svjetske doprvake, prenosi HRT.

Dobro će nam doći ova utakmica, da pružimo prigodu igračima koji su imali manju minutažu u nacionalnom dresu, da ih vidimo na djelu, a i njima samima da se nametnu za iduće akcije. Nadam se lijepoj posjeti i ambijentu, dobroj utakmici i našoj pobjedi, najavio je Dalić.

Luka Modrić, Ivan Rakitić i Ivan Perišić dobili su slobodno i vratili se u klubove, a Mateo Kovačić ima manju ozljedu tetive pa se vraća u ponedjeljak. Izbornik tako na raspolaganju ima 18 igrača i nada se da će im moći svima dati šansu. Najavio je kako će od prve minute zaigrati: Livaković - Bartolec, Vida, Lovren, Milić - Badelj, Pašalić, Rog - Kramarić, Rebić, Pjaca.

Kapetansku vrpcu prvi će put u reprezentativnoj karijeri nositi Domagoj Vida.

Iako se radi o prijateljskom dvoboju, Vatrenima ne nedostaje motivacije.

Mi smo Hrvatska, viceprvak svijeta, i trebamo utakmicu shvatiti jako ozbiljno. Dugo nismo pobijedili, moramo krenuti u pobjede. Jordan je došao pružiti dobar otpor i pobijediti nas, ali nadam se da ćemo mi biti dobri, zaključio je Dalić.

26. travanj 2024 13:58