Čudesni hrvatski Slovenac zabio Valenciji četiri gola u novoj pobjedi Atalante. Leipzig lakoćom izbacio desetkovani Tottenham

liga prvaka

ožu 10, 2020

Večeras smo dobili i prve četvrtfinaliste Lige Prvaka, a to su Red Bull Leipzig i Atalanta

Nijemci se nisu plašili koronavirusa, niti se momčad Juliana Nagelsmann plašila Tottenhama Josea Mourinha. RB Leipzig je londonsku momčad svladao i na svom stadionu s 2:0 pred 42 tisuće gledatelja i tako s ukupnih 3:0 prošli u četvrtfinale.

Nijemci su sve riješili u prvom poluvremenu. Već u 10. minuti su poveli preko Marcela Sabitzera. Werner je s desne strane dodao do Austrijanca, koji natrčava i s 20-ak metara snažno puca u donji desni kut gola Spursa, Hugo Lloris se baca, ali mu lopta prolazi kroz prste i završava u mreži za 1:0.

Ubrzo je Leipzig i drugi put zatresao mrežu vratara Tottenhama, ali gol je poništen zbog zaleđa Wernera.

No, u 22. minuti na semaforu je bilo 2:0, a strijelac je ponovno bio Sabitzer koji glavom zabija uz lošu intervenciju Llorisa.

Apsolutno ništa desetkovani Tottenham bez Kanea i Sona nije mogao Leipzigu koji je rutinski čuvao rezultat, a bio je i opasniji protivnik.

U 87. minuti odlučio je Nagelsmann izvesti dvostrukog strijelca Sabitzera i uvesti Emila Forsberga, a švedski napadač mu se odužio tako što je za manje od minute provedene u igri zabio za konačnih 3:0.

Tako se Leipzig s konačnih 4:0 plasirao u četvrtfinale.

U drugom susretu večeri, na praznoj Mestalli gledali smo pravu golijadu između Valencije i Atalante, a utakmica je završila 3:3. Talijanska momčad je u prvom susretu slavila s 4:1 i bilo je teško očekivati kako 'šišmiši' mogu nadoknaditi tu prednost.

Pogotovo kada je Atalanta i na Mestalli već u 3. minuti došla do vodstva kada je nakon penala kojeg je sam izborio pogodio Josip Iličić. Valencia je vratila kakvu takvu nadu u 21. minuti kada se Kevin Gameiro sjajno snašao pored čuvara Palomina i svladao Sportiella za 1:1.

No u finišu poluvremena je Atalanta ponovno vodi i ponovno iz jedanaesterca. Opet je Diakhaby skrivio penal, ovog puta igrajući rukom, a opet je Iličić preuzeo odgovornost i zabio za 1:2.

No, u drugom poluvremenu Valencia preokreće rezultat preko Gameira u 51' i Ferrana Torres u 67. minuti na 3:2. Probudila se nada kod igrača Valencije da mogu do čudesnog preokreta, ali ona je ugašena već tri minute kasnije.

U 70. minuti Josip Iličić postiže svoj hat-trick ovog puta sjajnim udarcem s 15-ak metara i zapečatio sudbinu Valencije. No, večeras čudesni Iličić ni tu nije stao već je svojim četvrtim golom na utakmici donio pobjedu Atalanti i konačnih 3:4.

Josip Iličić je, kao što je po imenu i prezimenu očito Hrvat, i to rođen u Prijedoru. Ali još dok je bio beba, obitelj mu se odselila u Kranj i on je želio igrati za Sloveniju.

Tako je Atalanta s ukupnih 7:4 prošla u četvrtfinale. Vrijedi spomenuti kako je Mario Pašalić igrao za Atalantu do 83. minute.