Čudesni Brekalo asistirao za remi Wolfsburga, iz utakmice u utakmicu sve je bolji

Piše D  /  14.09.2019., 09:09h

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je asistent u 1-1 (1-1) remiju Wolfsburga na gostovanju kod Fortune u Düsseldorfu u prvoj utakmici 4. kola Bundeslige. I to na kakav način!

Brekalo se odličnim driblingom oslobodio čuvara na rubu kaznenog prostora tako što mu je loptu provukao kroz noge kao na haklu, a zatim s gol-aut linije poslao povratnu loptu do Weghorsta koji je sa sedam-osam metara pogodio za 1-1 u 39. minuti.

Krilni igrač ‘vukova‘ nastavlja sa sjajnim izvedbama te je opravdao povjerenje trenera Glasnera, koji mu je drugu utakmicu u nizu dao priliku od prve minute. Igrao je do 90. minute kada je zamijenjen, a vratio mu je asistencijom čime je sada na četiri gola (dva u Bundesligi) i dvije asistencije od početka sezone, prenose 24sata.hr.

Čak je i izbornik Dalić rekao da je Brekalo svakako uz Vlašića veliki dobitak protekle reprezentativne stanke i da će ubuduće na njega itekako računati. Brekalo polako sazrijeva u igrača svjetske kvalitete i svojim igrama u Bundesligi pokazuje pozitivnu drskost i nogometni talent koji ga krasi još od dječačkih dana.

S osam bodova Wolfsburg je trenutačno drugi na ljestvici, bod više ima vodeći RB Leipzig, a bod manje treći Bayern. Fortuna je 11. s četiri boda.

25. travanj 2024 06:36