Crnogorci izbacili Srbe s Eura, Hrvatska prenosi dva boda u sljedeću fazu

Piše D  /  11.01.2020., 08:01h

Nakon 15 poraza u 16 utakmica na Europskim prvenstvima, uz jedan jedini remi od prije 12 godina protiv Rusije, reprezentacija Crne Gore prvi je put slavila na kontinentalnom natjecanju, piše Index.

Momčad Zorana Roganovića je, nakon odlične predstave u prvom poluvremenu protiv Hrvatske, večeras uspjela dobro odigrati i drugih 30 minuta te izbaciti Srbiju s turnira. Od starta dvoboja Crna Gora je bila bolja i imala konstantno vodstvo u prvom poluvremenu, a u 15. minuti i +4 (7:3). Međutim, Srbija se nije predavala, pa je na odmor otišla s golom zaostatka 11:10.

Potom je Srbija i preokrenula u nastavku, imala u 40. minuti tri gola razlike (16:13), ali nije uspjela dotući Crnogorce, koje je u tim trenucima u životu održavao sjajni golman i igrač utakmice Nebojša Simić.

Uspjela je Crna Gora preživjeti teško razdoblje, a onda preko Miloša Božovića i Vladana Lipovine okrenuti utakmicu i opet stići do prednosti, koju više nisu ispustili do kraja, za prvu povijesnu pobjedu u Grazu.

Kod Crne Gore je 5 golova zabio Nemanja Grdović, dok je Lazar Kukić sa šest pogodaka predvodio Srbiju.

Hrvatska je ranije u ovoj skupini svladala Bjelorusiju s 31:23 i vodi u skupini s 4 boda, Crna Gora i Bjelorusija imaju po dva, a Srbija je bez bodova. Hrvatska će u ponedjeljak igrati protiv Srbije, a Crna Gora i Bjelorusija voditi direktnu bitku za drugo mjesto i plasman u narednu fazu.

U preostale dvije utakmice igrane u istom terminu Island je bio bolji od Danske (31:30), a Španjolska od Njemačke (33:26)

04. svibanj 2024 12:25