Čovićeva Hertha na krilima Ibiševića do treće uzastopne pobjede

Piše D  /  05.10.2019., 07:10h

Nije dobro izgledalo za domaćine nakon 32 odigrane minute budući da je ekipa iz Dusseldorfa vodila golom Henningsa iz penala, piše u svom izvještaju klix.ba.

Da se gosti previše dugo ne raduju pobrinuo se bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević, koji je pet minuta kasnije rutinski zatresao mrežu nakon ubačaja Wolfa s desne strane. Čudesnom Vedatoru ovo je bio peti pogodak u svim natjecanjima za Herthu ove sezone, a stigao je upisati i dvije asistencije. I sve to za samo sedam odigranih utakmica za napadača koji sljedećeg ljeta puni 36 godina.

Minutu prije odlaska na odmor Hertha dolazi do preokreta. Iz slične situacije kao kod prvog gola Dilrosun je pogodio na dodavanje Daride. 2:1 je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku izuzetno otvorene utakmice obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika za postizanje pogotka, a meč je bio riješen u 62. minuti kada je Darida rutinski postavio konačnih 3:1 na asistenciju Lukebakija.

Ibišević je igrao do 71. minute kada je umjesto njega ušao Selke.

Hertha je ostala na desetom mjestu Bundeslige s 10 osvojenih bodova, dok je Fortuna na 14. poziciji sa šest bodova manje.

20. travanj 2024 02:58