Ćorić nakon trilera do trećeg kola u Montrealu

Piše D  /  07.08.2019., 10:08h

Na Masters turniru u Montrealu u 1. kolu za protivnika je imao Nijemca Petera Gojowczyka, 85. igrača svijeta, a slavio je nakon dva sata i šest minuta igre s 2:6, 6:1 i 7:6.

Prva dva seta protekla su u dominaciji njemačkog pa onda hrvatskog tenisača dok se u trećem setu vodila napeta borba.

Kod vodstva Gojowczyka 6:5 Ćorić je bio suočen s dvije meč-lopte na svom servisu. Uspio se izvući i odvesti meč u tie-break koji je na kraju lagano osvojio dopustivši Nijemcu samo dva poena.

Ovo je samo posljednji u nizu teških mečeva najboljeg hrvatskog tenisača protiv igrača koji su uglavnom lošiji od njega. Ovo mu je već sedma pobjeda u tie-breaku trećeg seta ove sezone uz samo dva poraza. U karijeri je u takvim mečevima na omjeru 16:3.

Ćorić će u 2. kolu igrati protiv Adriana Mannarina, Francuza i 66. igrača svijeta, protiv kojeg je do sada igrao tri puta u karijeri i nikada nije pobijedio.

20. travanj 2024 16:19