City deklasirao Atalantu: Dinamo je na korak od prolaska skupine

Piše D  /  22.10.2019., 11:10h

Jedino što je neočekivano bilo u ovom susretu je vodstvo talijanske momčadi, a do njega su došli u 28. minuti. Prethodno je Fernandinho napravio prekršaj u kaznenom prostoru nad Iličićem, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Malinovsky.

I onda je krenuo onaj prepoznatljivi pritisak Manchester Cityja koji je odmah urodio plodom.

Sergio Aguero je s dva gola donio preokret i vodstvo od 2:1 Građanima, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor.

U nastavku ista slika, City neumoljivo steže obruč oko Atalantinog gola, a obrana je pukla u 58. minuti kada Sterling zakucava loptu u mrežu. Engleski krilni napadač do 69. minute zabio još dva pogotka za svoj hat-trick i konačnih 5:1.

Ovim porazom City je zadržao stopostotni učinak i na vrhu je s 9 bodova, dok je Atalanta prikovana za dno bez bodova i očajnom gol razlikom od 2:11.

Ova pobjeda, iako očekivana, dobro je primljena kod navijača Dinama jer Modri sada imaju velike šanse da ponovno dočekaju proljeće u Europi. No, ove godine imaju i povijesnu priliku izboriti nokaut fazu Lige prvaka. Za očekivati je kako će Manchester City do kraja slaviti u svim preostalim susretima, mada će Dinamo imati dobru šansu protiv njih u Zagrebu. To će biti posljednje kolo skupine i City će već osigurati tu prvu poziciju te se Zagrepčani mogu nadati kako će Guardiolina momčad u hrvatsku prijestolnicu doći s dosta izmiješanim sastavom.

Atalanta je definitivno u najgoroj situaciji jer i u idućem kolu igraju protiv Cityja i novi poraz bi ih još više udaljio od ikakve borbe za prolazak (i u Europa ligu). Dinamo sve ima u svojim nogama i u sljedećoj utakmici na Maksimiru ako dobiju Shakhtar, jednom su nogom u nokaut fazi Lige prvaka, a Europa ligu bi već osigurali (naravno, ako City pobjedi Atalantu).

Ta utakmica u Zagrebu protiv Ukrajinaca će biti ključna jer će se po svemu sudeći ova dva kluba boriti za to drugo mjesto.

19. travanj 2024 10:46